Hulajnoga elektryczna miejska – jak wybrać?

Hulajnoga Frugal Passion

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność i podbijają serca mieszkańców miast, gdzie stają się alternatywą dla rowerów, samochodów czy komunikacji miejskiej. Są poręczne i pozwalają na szybkie przemieszczenie się w wybrane miejsce, omijając korki. To nie tylko doskonały środek transportu dla dorosłych, ale również dzieci. Dzięki silnikowi elektrycznemu jazda jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza niż w przypadku tradycyjnych hulajnóg. Wystarczy stanąć na podeście, wcisnąć manetkę gazu i… świetnie się bawić! Producenci oferują mnóstwo modeli, chwaląc się przy tym ich świetnymi parametrami, nowoczesnym designem i przydatnymi funkcjami. Jak więc wybrać tą idealną? W poniższym artykule przyjrzymy się parametrom najlepszych – naszym zdaniem – miejskich hulajnóg elektrycznych i podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę.

Hulajnoga elektryczna miejska – ranking

Frugal Dynamic

Promocja!
Cena: 1499.00  1159.00 

18 km 25 km/h 250 W

Ekologiczną, wygodną i tanią alternatywą dla samochodu i komunikacji miejskiej jest Frugal Dynamic. Niewielkie rozmiary, mała waga (12 kg) i system szybkiego składania pozwalają na zabranie jej ze sobą w każde miejsce, a jej minimalistyczny design sprawdzi się w każdych okolicznościach. Silnik o mocy 250 W pozwala na osiągnięcie nawet 25 km/h, a pojemny akumulator zapewnia nawet 18 km ciągłej jazdy po 4 godzinach ładowania.

Dynamiczna jazda

Dzięki silnikowi o dużej mocy 250W, hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic może rozpędzić się nawet do 25 km/h. Dzięki temu, że silnik tego pojazdu natychmiastowo wchodzi na wysokie obroty, zawsze dotrzesz na czas.

Krótki czas ładowania baterii

Ta hulajnoga elektryczna została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 5.2 Ah, który gwarantuje długą jazdę. Maksymalny czas ładowania baterii wynosi 4 godziny. To naprawdę świetny wynik, ponieważ średni czas ładowania innych modeli dostępnych na rynku wynosi 8-12 godzin. Ponadto hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic posiada automatyczny system, który wyłącza ładowarkę, gdy ta naładuje baterię do pełna. Maksymalny zasięg, jaki może pokonać ta hulajnoga bez konieczności jej ładowania to 18 km.

Świetne wyposażenie

Kierownica Frugal

Przy prawej rączce kierownicy znajduje się manetka gazu, a przy lewej niewielka dźwignia hamulca tarczowego, która umożliwia redukowanie prędkości oraz efektywne hamowanie. Frugal Dynamic został wyposażony w technologię Easy Ride (tempomat), dzięki czemu możesz utrzymać stałe tempo jazdy, bez konieczności trzymania manetki gazu. Aby zapobiec niechcianym startom i przeciążeniom silnika, hulajnoga posiada funkcję kick to start – żeby dodać gazu konieczne jest wcześniejsze odepchnięcie się nogą od podłoża.Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewni hamulec tarczowy, sygnał dźwiękowy, lampa LED z przodu kierownicy oraz migająca lampa z tyłu hulajnogi. Informacje o aktualnej prędkości czy poziomie naładowania baterii pokaże Ci przejrzysty wyświetlacz LCD.

System składania

System składania Frugal

Składana kierownica umożliwia złożenie hulajnogi, dzięki czemu staje się bardziej kompaktowa. W takiej formie możesz ją dowolnie przenosić i transportować. Bez problemu zmieści się do bagażnika samochodu, komunikacji miejskiej czy… pod biurko w pracy.

Komfortowa jazda

Hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic jest przeznaczona dla dorosłych i młodzieży. Jej maksymalny udźwig wynosi 100 kg, a wysokość kierownicy jest odpowiednia dla osób, które mają nie więcej niż 195 cm wzrostu. Niewielka waga i system szybkiego składania umożliwiają łatwe przenoszenie hulajnogi, a szerokie, pompowane, 8,5 calowe koła doskonale sobie radzą nawet na nierównej powierzchni.

Zalety

– krótki czas ładowania akumulatora,

– kick to start,

– tempomat,

– wyświetlacz LCD,

– funkcja składania,

– sygnał dźwiękowy.

Wady

– niewielki zasięg,

– mały udźwig,

– pompowane, podatne na przebicia opony.

Xiaomi MiJia M365

Promocja!
Cena: 1799.00  1649.00 

30 km 25 km/h 250 W

Xiaomi MiJia M365 rozpędza się do 25 km/h, a na pełnej baterii jest w stanie przejechać nawet 30 km bez przerwy. Jej nowoczesny wygląd zachwyca użytkowników, a wielofunkcyjna aplikacja daje pełną kontrolę nad pojazdem.

Pełna kontrola nad prędkością

W hulajnodze elektrycznej Xiaomi MiJia M365 wykorzystany został bezszczotkowy silnik DC o mocy 250W.
Znajduje się on w przednim kole. Dzięki swojej mocy, umożliwia na rozpędzenie się hulajnogi nawet do 25 km/h, jednak dzięki trzem trybom jazdy to Ty stawiasz granice. Prędkość możesz regulować przy pomocy niewielkiej manetki gazu, znajdującej się przy rączce.

Tryb nocny

Ta hulajnoga elektryczna posiada również funkcję trybu nocnego, który automatycznie włącza lampkę z przodu oraz światło tylne, dzięki czemu będziesz widoczny nawet po zmroku.

Długie, nieprzerwane podróże

Xiaomi MiJia M365 zasilana jest bateriami LG, umieszczonymi wewnątrz podestu. Producent obiecuje, że hulajnoga przejedzie nawet 30 km na jednym ładowaniu akumulatora. Jest to naprawdę świetny wynik, jednak warto pamiętać, że ten parametr jest uzależniony od wagi użytkownika, podłoża po jakim się porusza oraz warunków atmosferycznych. Aby naładować akumulator do pełna, będziesz potrzebował około 5 godzin. Maksymalny udźwig pojazdu to 100 kg. Wykorzystany w hulajnodze efektywny hamulec tarczowy gwarantuje pewne i bezpieczne hamowanie. Ponadto w tym modelu zastosowano technologię KERS, która umożliwia odzyskanie energii w trakcie hamowania – po puszczeniu gazu, hulajnoga zwalnia bez korzystania z hamulca. Dzięki tej funkcji możesz przejechać większy dystans.

Tryb nocny

Wygodny transport

Ta hulajnoga elektryczna waży 12,5 kg – na tle innych modeli to dość przeciętny wynik, jednak producent zadbał, aby mimo to hulajnoga była łatwa i wygodna w przenoszeniu. Kierownicę można w łatwy sposób złożyć wzdłuż podestu. Umożliwia to zabranie hulajnogi do tramwaju lub schowanie jej do bagażnika samochodu. Złożoną kierownicę można unieruchomić odpowiednim zaczepem, który znajduje się na błotniku, tak aby pozostała w jednej pozycji i nie rozłożyła się w trakcie transportu.

Wygodny transport

Dedykowana aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna M365 Tools umożliwia sprawdzenie aktualnej prędkości, przebytych tras, czasu podróżowania oraz poziomu naładowania baterii. Hulajnoga łączy się z nią przez Bluetooth. Z poziomu aplikacji można również wybrać jeden z dwóch trybów jazdy – normalny lub eko oraz wybrać stałą prędkość, z jaką chcemy się poruszać.

Zalety

– cichy, bezszczotkowy silnik,

– duże, pneumatyczne opony,

– e-ABS,

– system odzyskiwania energii KERS,

– dwa tryby jazdy,

– dedykowana aplikacja,

– krótka droga hamowania.

Wady

– niezbyt skuteczny hamulec,

– bardzo powszechny model,

– zasięg rzeczywisty mniejszy od tego, który podaje producent.

Frugal Passion

Brak w magazynie
Cena: 1878.99 

25 km 25 km/h 250 W

Hulajnoga Frugal Passion to flagowy produkt tej marki. Rozpędza się do 25 km/h, a na jednym ładowaniu baterii jest w stanie przejechać nawet 25 km. Czas pełnego ładowania akumulatora wynosi 6 godzin. Połączenie z aplikacją mobilną pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem oraz zmianę koloru podświetlenia podestu.

Przydatne funkcje

Model Frugal Passion może pochwalić się świetnymi osiągami. Zastosowano w nim silnik 250W, który pozwala rozpędzić się do 25 km/h.
Hulajnoga posiada trzy tryby jazdy i praktyczny tempomat, umożliwiający poruszanie się ze stałą prędkością. Prędkość jazdy można regulować przy pomocy manetki gazu, która znajduje się przy rączce kierownicy oraz niewielkiej dźwigni hamulca. Tempo z jakim się poruszasz, możesz sprawdzić na przejrzystym wyświetlaczu LCD – umożliwia on również sprawdzenie poziomu naładowania baterii, a odpowiednie ikony informują o włączonym oświetleniu LED i połączeniu Bluetooth.

Duży zasięg

W tym modelu zastosowano akumulator litowo-jonowy 7.5 Ah, który potrzebuje maksymalnie 6 godzin, aby naładować się do pełna. Biorąc pod uwagę fakt, że inne modele ładują się nawet 8-12 godzin, jest to całkiem dobry wynik. Zasięg tego modelu wynosi aż 25 km.

Komfortowa i bezpieczna jazda

Komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Hulajnoga elektryczna Frugal Passion posiada 8,5 calowe koła, które umożliwiają stabilną jazdę po mieście – kostki brukowe i krawężniki jej niestraszne. Pełną kontrolę nad pojazdem zapewniają odpowiednio wyważone i wyjątkowo czułe manetki gazu oraz hamulca, które są wspomagane przez tempomat oraz kick to start – manetka gazu zaczyna działać dopiero wtedy, gdy rozpędzisz hulajnogę do 5 km/h, odpychając się nogą od podłoża.

Ta hulajnoga miejska waży 12,5 kg. Dzięki systemowi szybkiego składania możesz mieć ją zawsze przy sobie. Z pewnością zmieści się zarówno do bagażnika, jak i pod stół czy biurko. Zamontowany hamulec tarczowy w połączeniu z oświetleniem LED, tylnym światłem stopu i sygnałem dźwiękowym zapewnia maksymalne bezpieczeństwo na drodze – nawet po zmroku. Ten pojazd może udźwignąć maksymalnie 100 kg.

Kobieta na hulajnodze

Dedykowana aplikacja

Jako jedna z nielicznych, ta hulajnoga posiada własną aplikację mobilną. Dzięki niej otrzymasz dostęp do pełnych danych trasy, prędkości oraz aktualnego stanu baterii. Z jej poziomu możesz również zmienić kolor oświetlenia przedniej lampy i podestu, aby nadać hulajnodze indywidualnego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru.

Zalety

– dedykowana aplikacja,

– podświetlany podest,

– tempomat,

– wyświetlacz LCD,

– rozmiar i konstrukcja,

– elegancki wygląd,

Wady

– słabe przyśpieszenie,

– długa droga hamowania,

– pompowane, podatne na przebicia opony

4Swiss EX4 E-orange

Brak w magazynie
Cena: 2199.00 

25 km 25 km/h 250 W

Hulajnoga 4Swiss EX4 e-orange rozpędza się do 25 km/h, a na pełnej baterii jest w stanie przejechać 25 km bez konieczności ładowania jej. Zachęca swoim nowoczesnym wyglądem i ciekawymi funkcjami.

Trzy tryby jazdy

W hulajnodze 4Swiss EX4 e-orange wykorzystany został silnik o mocy chwilowej 700W i mocy znamionowej 350W.
Umożliwia to rozpędzenie się nawet do 25 km/h. Dodatkowo użytkownik ma możliwość skorzystania z trzech dostępnych, inteligentnych trybów prędkości, którą reguluje się za pomocą manetki gazu, znajdującej się po prawej stronie kierownicy.

Wymienna bateria

Ten pojazd posiada akumulator litowo-jonowy 6,4 Ah, który umożliwia przejechanie 25 km bez konieczności ładowania akumulatora. To naprawdę satysfakcjonujący wynik, z którego będą zadowolone szczególnie osoby, które poruszają się na krótkich, miejskich odcinkach. Wielkim atutem tego modelu jest fakt, że istnieje możliwość wymiany baterii, co zwiększa zasięg do 50 km.

Satysfakcjonujące udogodnienia

Hulajnoga elektryczna 4Swiss posiada tempomat, który umożliwia utrzymanie stałej prędkości. Specjalny algorytm odczytuje prędkość, z którą porusza się pojazd, a następnie po 6 sekundach stabilizuje ją. Ponowne naciśnięcie manetki gazu wyłącza tempomat.

Wykorzystywane w hulajnodze hamulce tarczowe, elektryczne oraz tylny zapewniają lepszą kontrolę nad pojazdem. Ten model został wyposażony w funkcję odzyskiwania zużytej energii. To innowacyjny system, który polega na magazynowaniu energii podczas hamowania, by móc wykorzystać ją później.

Hulajnoga została wyposażona w 10 calowe, pompowane koła, które zwiększają amortyzację pojazdu. Oznacza to, że wstrząsy, wibracje czy inne nierówności podłoża są wręcz nieodczuwalne.

4Swiss EX4 E-orange waży 13 kg, jednak posiada funkcję szybkiego składania. Kierownicę tego pojazdu można złożyć wzdłuż podestu i z łatwością zabrać ją ze sobą do samochodu, tramwaju czy pociągu. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest fakt, że posiada możliwość odkręcenia rączek. Ułatwia to przewożenie hulajnogi wraz z innymi bagażami, nie zabierając zbyt dużo miejsca.

Dzięki przednim i tylnym światłom możesz czuć się bezpiecznie zarówno za dnia, jak i nocą.

Potrójny system hamowania

Czyli Maximum Safe Brake. To system hamulcowy zaprojektowany, by zwiększyć bezpieczeństwo oraz skrócić drogę hamowania. Łączy ze sobą: tylny hamulec tarczowy, hamulec elektryczny oraz nożny.

Wyświetlacz LCD

Mężczyzna na hulajnodze

Jest wbudowany w kierownicę tego pojazdu. Na bieżąco wskazuje parametry, takie jak: poziom naładowania baterii, aktualna prędkość czy tryb jazdy. Tuż obok wyświetlacza znajduje się przycisk, który służy do włączenia hulajnogi oraz przycisk funkcyjny, który umożliwia wybranie dowolnego trybu jazdy oraz włączenie i wyłączenie oświetlenia poprzez jego podwójne wciśnięcie. Aby uruchomić i zgasić hulajnogę wystarczy przytrzymać przycisk POWER, znajdujący się po prawej stronie kierownicy.

Zalety

– system składania,

– wymienna bateria,

– podwyższony, silikonowy podest,

– wyświetlacz LCD,

– tempomat,

– trzy tryby jazdy,

– system odzyskiwania energii KERS,

– potrójny system hamowania,

– składane rączki.

Wady

– niewielki zasięg,

– pompowane, podatne na przebicia opony.

Hulajnoga elektryczna miejska – jak wybrać?

Aby wybrać idealną hulajnogę elektryczną miejską, należy poznać najważniejsze cechy, które ją charakteryzują. Warto zwrócić uwagę czy hulajnoga elektryczna miejska, nad której zakupem się zastanawiasz je posiada. Zostały one przez nas uszeregowane według ważności.

Parametry


Czas ładowania

To zdecydowanie najważniejszy parametr hulajnogi elektrycznej miejskiej, ponieważ tego typu pojazdy mają mniej pojemne akumulatory niż modele off-road. W przypadku korzystania z hulajnogi elektrycznej miejskiej na co dzień, konieczne jest jej niemalże codzienne ładowanie, dlatego czas ładowania akumulatora nie powinien być dłuższy niż 6 godzin.

Waga

Rozglądając się za hulajnogą elektryczną miejską, należy zwrócić uwagę na to ile waży. Poruszając się po mieście, często trafiamy na wysokie krawężniki czy schody – musimy wtedy podnieść nasz pojazd. Niewielka waga będzie wielkim ułatwieniem, gdy będziemy chcieli wnieść naszą hulajnogę elektryczną miejską do biura lub budynku, w którym nie ma windy. Hulajnoga elektryczna miejska powinna ważyć maksymalnie 13 kg.

Rozmiar

Rozmiar hulajnogi elektrycznej miejskiej wpływa na łatwość jej przenoszenia i transportowania. Mniejszy model jest dużo bardziej kompaktowy i można go bez problemu zabrać ze sobą do pracy czy na uczelnię. Nie będzie również problemu, aby przewieźć go środkiem komunikacji miejskiej.

Zasięg

W przypadku hulajnogi elektrycznej miejskiej, duży zasięg nie jest aż tak ważny, jak w modelach typu off-road. Jednak im większy posiada, tym dłużej możemy na niej jeździć bez konieczności doładowywania akumulatora. Pojazdy z dużym zasięgiem sprawdzą się osobom, które chcą pokonywać hulajnogą większe, miejskie odcinki. Zasięg hulajnogi elektrycznej miejskiej powinien wynosić przynajmniej 25 km.

Prędkość

Hulajnoga elektryczna miejska nie powinna być demonem prędkości. Poruszamy się nią po chodnikach, gdzie również spacerują piesi i zbyt szybki pojazd zagrażałby bezpieczeństwu zarówno ich, jak i naszemu. Prędkość maksymalna hulajnogi elektrycznej miejskiej powinna wynosić maksymalnie 30 km/h.

Komfort


Koła

Odpowiednie opony poprawiają komfort jazdy po mieście i sprawiają, że wstrząsy i wibracje są niemalże nieodczuwalne. Podczas przejażdżki po kostkach brukowych lub nierównych krawężnikach pompowane opony sprawdzą się doskonale. Koła hulajnogi elektrycznej miejskiej powinny mieć co najmniej 8 cali.

Wyświetlacz

To bardzo przydatny element wyposażenia hulajnogi elektrycznej miejskiej. Pozwala kontrolować prędkość, z jaką się poruszamy oraz poziom naładowania akumulatora, dzięki czemu unikniemy nagłego rozładowania się go.

Składana nóżka

Posiada ją praktycznie każdy model zarówno hulajnogi elektrycznej miejskiej, jak i off-road. Jest to niezbędny element wyposażenia każdego pojazdu. Dzięki składanej nóżce możemy bez obaw postawić naszą hulajnogę elektryczną przed sklepem, pracą czy uczelnią.

Sygnał dźwiękowy

Nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia, ale zdecydowanie poprawia komfort jazdy. To świetne ostrzeżenie dla innych uczestników ruchu drogowego, przez co jazda staje się płynna i bezkolizyjna.

Wygląd

Nie da się ukryć, że designerski wygląd hulajnogi elektrycznej miejskiej jest bardzo ważny. Każdy z nas chciałby poruszać się wyjątkową, spersonalizowaną hulajnogą, która przyciągałaby spojrzenia innych osób. Rynek hulajnóg elektrycznych miejskich oferuje szeroki wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie idealny dla siebie.

Bezpieczeństwo


Hamulce

Nasze bezpieczeństwo na hulajnodze jest w dużej mierze od nich uzależnione. Warto zwrócić uwagę czy hamulce modelu, który nas interesuje są efektywne i wygodne w użyciu. Jeśli wybrany model posiada więcej niż jeden hamulec – przedni i tylny – jest to jego dodatkowym atutem. Na rynku są dostępne modele, które posiadają system odzyskiwania energii wykorzystywany podczas hamowania – to dodatkowe udogodnienie, które pozwala zwiększyć zasięg pojazdu.

Oświetlenie

Podstawą bezpiecznej jazdy (szczególnie po zmroku) jest odpowiednie oświetlenie pojazdu. Hulajnoga elektryczna miejska powinna posiadać nie tylko przednie ale również tylne oświetlenie LED. Dzięki temu będziemy dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu. Świetnie jeśli hulajnoga elektryczna miejska posiada również czerwone diody znajdujące się z tyłu pojazdu, informujące o naszym zatrzymywaniu się.

Podsumowanie

Wybierając hulajnogę elektryczną miejską, należy zwrócić szczególna uwagę na to czy jej cechy są odpowiednie do poruszania się po mieście. Prędkość maksymalna nie jest tak ważna, jak w przypadku hulajnóg elektrycznych typu off-road. Tutaj warto się skupić na czasie ładowania, wadze i rozmiarze pojazdu. Szukając hulajnogi, która będzie idealna do pokonywania niewielkich odcinków, musimy odpowiedzieć sobie na parę podstawowych pytań. Czy szukam hulajnogi, która będzie posiadała mnóstwo dodatkowych, ciekawych funkcji? Czy jednak interesuje mnie model całkowicie podstawowy, posiadający wszystkie najważniejsze cechy hulajnogi elektrycznej miejskiej? Określenie własnych oczekiwań względem pojazdu jest najważniejsze i właśnie od tego powinniśmy zacząć poszukiwania idealnej hulajnogi elektrycznej miejskiej.

Cykl artykułów „Dobór”

Artykuły publikowane w ramach cyklu „Dobór” można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

hulajnogi elektryczne ranking, sklep z hulajnogami elektrycznymi, najlepsza hulajnoga elektryczna do 2000, hulajnoga 10 cali, hulajnoga off road, składanie hulajnogi, frugal dynamic opinie, hulajnoga elektryczna 1000w, hulajnogi elektryczna cena, hulajnoga elektryczna 65km, hulajnogi razor, techlifex7, tanie hulajnogi dla dziewczynek, hulajnoga elektryczna szybka, techlife x7 opinie, m365, airwheel z5 strong, hulajnoga airwheel, hulajnoga elektryczna vs rower, hulajnoga elektryczna z siedzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *