Hulajnoga elektryczna na lato

Kobieta na hulajnodze latem

Hulajnoga elektryczna na lato może bardzo usprawnić przemieszczanie się po nieznanych miejscach. Mały, poręczny pojazd daje bardzo dużą niezależność, szczególnie gdy przebywamy za granicą i nie jesteśmy obeznani w lokalnej komunikacji miejskiej lub nie chcemy wydać fortuny na parkingach samochodowych. Hulajnogę włożysz do bagażnika samochodu, weźmiesz ze sobą do pociągu i schowasz pod hotelowym łóżkiem. […]

Hulajnogi i UTO – nowe przepisy 2021

ustawa o uto 2021

Z dniem 20 maja 2021 r. w życie weszły nowe przepisy dotyczące hulajnogi elektrycznej, tzw. UTO przepisy 2021. Wreszcie użytkownicy hulajnóg będą mogli poruszać się po ścieżkach rowerowych, ale z mocno ograniczoną prędkością – tylko do 20 km/h. Ustawa “Prawo o ruchu drogowym” określa kto, gdzie i jak może korzystać z UTO oraz za jakie […]

Gdzie można jeździć na hulajnodze elektrycznej? Hulajnoga elektryczna przepisy 2020

hulajnogi elektryczne przepisy

Ilość hulajnóg elektrycznych w Polsce szybko rośnie, a wraz z nimi ilość wypadków, w tym również śmiertelnych. Jednym z powodów są niejasne przepisy – nikt tak naprawdę nie wie, czy powinien poruszać się drogą, chodnikiem, a może ścieżką rowerową? W niniejszym artykule wyjaśniamy, gdzie można jeździć na hulajnodze elektrycznej oraz omawiamy aktualny projekt ustawy o UTO 2020.

Bezpieczna jazda na hulajnodze podczas pandemii koronawirusa

Hulajnoga a koronawirus

W czasie pandemii, jednym z najtrudniejszych aspektów jest bezpieczne podróżowanie. Wszyscy wiedzą, że lepiej unikać transportu publicznego, ale co ze środkami transportu osobistego? Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy poruszanie się hulajnogą elektryczną jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. A co w przypadku tzw. hulajnóg na minuty? Jak podróżować, aby się nie zarazić?

Hulajnoga elektryczna 10 cali

Hulajnoga elektryczna 10 cali

Duże koła w hulajnodze kojarzą się przede wszystkim z modelami terenowymi. Nic bardziej mylnego! Hulajnoga elektryczna 10 cali może być też modelem typowo miejskim. Na co w takim przypadku się zdecydować? Czy duże koła to wyłącznie zalety? W poniższym artykule odpowiadamy na te i więcej pytań oraz przedstawiamy krótki opis najpopularniejszych modeli z 10-calowymi kołami.

Hulajnoga elektryczna off road – jak wybrać?

hulajnoga elektryczna off road

Hulajnogi elektryczne off road zyskują popularność wśród fanów mocnych wrażeń i skoków adrenaliny. Sprawdzą się w trudnym terenie i ekstremalnych warunkach, a dzięki pojemnej baterii zabiorą nas dosłownie wszędzie. Jak znaleźć model odpowiedni dla siebie? Na co zwrócić uwagę i co wybrać, żeby nie przepłacić?