Hulajnoga elektryczna do 1000 zł

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł

Rynek hulajnóg elektrycznych stale się powiększa, a producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania i coraz większe osiągi. Nie każdy ma jednak możliwość czy chęć wydawania kilku tysięcy złotych na pojazd użytku osobistego. Dla niektórych najlepsza będzie hulajnoga elektryczna do 1000 zł. Szczególnie w sytuacji, gdy ma być przeznaczony dla dziecka albo wtedy, gdy ma jedynie pełnić rolę wsparcia podczas codziennego przemieszczenia się po mieście, np. w ramach transportu ostatniej mili. Wtedy ważne jest, żeby hulajnoga była mała, poręczna i nie nadwyrężała domowego budżetu.

Z tego powodu stworzyliśmy poniższy artykuł, który porównuje hulajnogi elektryczne do 1000 zł (5 najpopularniejszych modeli) oraz wyjaśnia, czego możemy się spodziewać po hulajnogach z tej kategorii cenowej. Sprawdź nasz ranking hulajnóg elektrycznych do 1000 zł.

SPRAWDŹ HULAJNOGI do 1000 zł

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł – ranking

Motus Scooty 6.5

Motus Scooty 6.5 to naszym zdaniem najlepsza hulajnoga elektryczna do 1000 zł. Może pochwalić się nie tylko dobrymi parametrami, ale również bogatym wyposażeniem. Silnik o mocy 250 W rozpędza ją do 23 km/h, a zmieniając tryb jazdy możemy ograniczyć prędkość do 15 km/h, a nawet 5 km/h. Dzięki funkcji kick-to-start możemy dodać gazu dopiero po wstępnym nabraniu prędkości poprzez odepchnięcie się od podłoża.

Kolejna zaleta modelu Scooty 6.5 to pojemny (jak na hulajnogę tego typu) akumulator. Ponad 5 Ah pozwala pokonać aż do 17 km ciągiem, po zaledwie 3-4 godzinach ładowania. Jest to więc pojazd, z którego możemy korzystać dosłownie codziennie. Przenoszenie hulajnogi ułatwia jej niewielka waga, wynosząca niewiele ponad 7 kg oraz system szybkiego składania ShotGun.

Cechą charakterystyczną hulajnogi Motus Scooty 6.5 jest jej kierownica z regulowaną 3-stopniowo wysokością. Dzięki takiej funkcji możemy dostosować rozmiar pojazdu do wzrostu aktualnego użytkownika. Jakby tego było mało, hulajnoga wyposażona została w przedni amortyzator, który znacznie poprawia komfort jazdy. Jest to bardzo istotne jeśli weźmiemy pod uwagę małą średnicę kół (6.5 cala). Podest wyłożono antypoślizgowym tworzywem, polepszającym stabilność jazdy, na kierownicy znajduje się niewielki wyświetlacz, a nad tylnym kołem – metalowy błotnik. Scooty 6.5 posiada również przednią i tylną lampkę.

ModelMotus Scooty 6.5
Cena [zł]799
Prędkość max [km/h]23
Zasięg max [km]17
Czas ładowania [h]3-4
Szerokość opon [cale]6,5
Waga [kg]7,4

Zalety

– duża moc,

– duża prędkość,

– trzy tryby jazdy,

– duży zasięg,

– krótki czas ładowania,

– niewielka waga,

– system składania,

– regulowana kierownica,

– amortyzator,

– wyświetlacz,

– lampka przednia i tylna,

– metalowy błotnik,

– antypoślizgowy podest.

Wady

– małe koła,

– brak dzwonka.

Frugal Dynamic Light

Brak w magazynie
849.00 

12 km 25 km/h 200 W

Frugal Dynamic Light w kolorze żółtym to hulajnoga przeznaczona dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 12 roku życia. Jest lekka, mobilna i poręczna, a rozpędza się do 25 km/h. Jej bateria potrzebuje zaledwie 3 godzin do pełnego naładowania, możemy więc korzystać z tej hulajnogi codziennie.

Hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic Light to mniejsza i lżejsza wersja popularnego modelu Dynamic tej samej marki. Waży zaledwie 10 kg, a wyposażona została w system szybkiego składania. Dzięki temu z łatwością weźmiemy ją ze sobą do tramwaju, włożymy do bagażnika samochodu czy schowamy pod biurkiem w pracy.

Ta niepozorna hulajnoga posiada silnik o mocy 200 W, który rozpędza ją nawet do 25 km/h, czyli do maksymalnej prędkości dozwolonej w mieście. Co ciekawe, Dynamic Light wyposażony został w wygodny tempomat, co w hulajnogach tej kategorii jest rzadkością. Niewielki model od Frugala może pochwalić się też bardzo krótkim czasem ładowania, wynoszącym zaledwie 3 godziny. Tyle wystarczy, aby uzupełnić akumulator litowo-jonowy o pojemności 4 Ah i pokonać 12 km bez przerwy. Może nie jest to ogromny zasięg, ale wystarczy na dotarcie do pracy; baterię naładujemy szybko już na miejscu.

Frugal Dynamic Light to dopracowany pojazd o klasie wodoszczelności IPX4. Posiada niewielki wyświetlacz na kierownicy, dzwonek, lampkę LED z przodu oraz antypoślizgowe wypustki na rączkach i podeście. Średnica kół wynosi 6 cali, czyli tyle, ile w większości hulajnóg tej kategorii cenowej.

ModelFrugal Dynamic Light
Cena [zł]849
Prędkość max [km/h]25
Zasięg max [km]12
Czas ładowania [h]3
Szerokość opon [cale]6
Waga [kg]10

Zalety

– duża prędkość,

– krótki czas ładowania,

– system składania,

– tempomat,

– dzwonek,

– lampka,

– wyświetlacz,

– niewielka waga,

– klasa wodoszczelności IPX4,

– antypoślizgowe wypustki.

Wady

– brak amortyzacji,

– małe koła,

– krótki zasięg.

Cavion Go City

Cavion Go City to jedna z najmocniejszych hulajnóg w tej kategorii. Mimo to, chociaż posiada silnik 250 W, rozpędza się maksymalnie do 20 km/h, ponieważ jest to pojazd dedykowany głównie młodym użytkownikom. Do wyboru mamy trzy tryby jazdy, ograniczające prędkość do 6 km/h, 10 km/h lub 20 km/h. Większa moc odczuwalna jest głównie podczas wjeżdżania na niewielkie wzniesienia. Hulajnoga posiada też blokadę kick-to-start, która oznacza, że możemy dodać gazu dopiero po odepchnięciu się nogą od podłoża i nabraniu wstępnej prędkości samodzielnie (zabezpiecza to przed gwałtownym lub nieplanowanym startem).

Podobnie jak w przypadku Frugala, również tutaj akumulator litowo-jonowy posiada pojemność 4 Ah i pozwala na pokonanie 12 km bez przerwy. Do pełnego naładowania potrzebuje tylko 4,5 godziny, więc możemy zrobić to nawet w ciągu dnia. Gdybyśmy jednak nie mieli możliwości naładowania baterii, bez trudu przeniesiemy hulajnogę w rękach – waży zaledwie 7,7 kg i posiada system szybkiego składania. Nawet dziecko nie powinno mieć problemu, aby wrócić z rozładowanym pojazdem do domu. Szczególnie, że można poruszać się na nim też bez dodawania gazu, tak jak na klasycznej hulajnodze.

Cavion Go City posiada niewielki wyświetlacz na kierownicy oraz lampkę LED, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto też zwrócić uwagę na antypoślizgowe tworzywo na podeście oraz rączkach. Jedyny mankament to bardzo małe kółka o średnicy zaledwie 5 cali. Taki pojazd sprawdzi się tylko na stosunkowo płaskim terenie.

ModelCavion Go City
Cena [zł]699
Prędkość max [km/h]20
Zasięg max [km]12
Czas ładowania [h]4,5
Szerokość opon [cale]5
Waga [kg]7

Zalety

– duża moc,

– trzy tryby jazdy,

– krótki czas ładowania,

– system składania,

– bardzo mała waga,

– kick-to-start,

– wyświetlacz,

– lampka,

– antypoślizgowe tworzywo.

Wady

– brak amortyzacji,

– bardzo małe koła,

– krótki zasięg,

– brak dzwonka.

Fiat F500-F55-2W

Brak w magazynie
799.00 

10 km 12 km/h 120 W

Fiat F500-F55-2W to biała hulajnoga elektryczna włoskiej marki, stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach. Rozpędza się do bezpiecznych 12 km/h, a z pełną baterią pokonamy na niej do 10 km. To pojazd stworzony z myślą o świetnej zabawie dla dzieci i młodzieży.

Hulajnoga F500-F55-2W to dzieło popularnej, włoskiej marki Fiat. Model ten dedykowany jest dzieciom od 8 roku życia i z tego względu wszystkie parametry zostały dostosowane właśnie do młodych użytkowników. Jej silnik posiada niewielką moc 120 W i rozpędza hulajnogę zaledwie do 12 km/h. Akumulator żelowy o pojemności 4.5 Ah pozwala na przebycie 10 km, a jego pełne naładowanie trwa nieco długo, bo aż 6-8 godzin. Takie parametry w zupełności wystarczą dla dziecka, które hulajnogę traktuje wyłącznie jak zabawkę, jednak mogą być niewystarczające do codziennego użytku.

Hulajnoga jest relatywnie ciężka – waży ponad 9 kg. Wciąż jednak nie jest to zbyt dużo, a większa masa gwarantuje zdecydowanie lepszą stabilność, co dla młodych użytkowników jest ważne. Przenoszenie pojazdu ułatwia system szybkiego składania. Tak samo jak w hulajnodze Motus, również tutaj kierownica posiada możliwość 3-stopniowej regulacji wysokości, co pozwala dostosować rozmiar hulajnogi do wzrostu osoby, która się nią aktualnie porusza. Kolejną zaletą modelu Fiat F500-F55-2W jest bardzo szeroki podest, który pozwala wygodnie ustawić nogi podczas jazdy. Niestety, jak w większości pojazdów tej kategorii, również tutaj koła są bardzo małe i posiadają średnicę tylko 5,5 cala.

ModelFiat F500-F55-2W
Cena [zł]799
Prędkość max [km/h]12
Zasięg max [km]10
Czas ładowania [h]6-8
Szerokość opon [cale]5,5
Waga [kg]9,3

Zalety

– parametry odpowiednie dla małego dziecka,

– system składania,

– regulowana kierownica,

– szeroki podest,

– większa waga (lepsza stabilność).

Wady

– mała moc,

– brak amortyzacji,

– bardzo małe koła,

– krótki zasięg,

– długi czas ładowania,

– brak wyposażenia.

Razor E90 Power Core

Brak w magazynie
888.00 

20 km 16 km/h

Hulajnoga Razor Power Core E90 różowa sugerowana jest dla dziewczynek w wieku od 8 roku życia. Rozpędza się do 16 km/h i w porównaniu do innych modeli pozwala na długi czas nieprzerwanego użytkowania - aż 80 min na jednym ładowaniu. Posiada szeroki podest z włącznikiem silnika, technologia kick-to-start i wygodny przycisk przyspieszenia zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Marka Razor specjalizuje się w produkcji elektrycznych pojazdów z przeznaczeniem dla dzieci. Model E90 Power Core dedykowany jest najmłodszym użytkownikom od 8 roku życia. Tak samo jak w przypadku hulajnogi od Fiata, również tutaj wszystkie parametry dobrane zostały pod kątem bardzo młodego wieku użytkownika.

Hulajnoga rozpędza się maksymalnie do 16 km/h i tak jak w wielu innych modelach, dodanie gazu jest możliwe dopiero po wstępnym rozpędzeniu (kick-to-start). Dodatkowym zabezpieczeniem przed przypadkowym startem hulajnogi jest włącznik umieszczony pod podestem. Bateria kwasowo-ołowiowa pozwala na 80 min ciągłej jazdy. Jej pierwsze ładowanie trwa długo, bo aż 12 godzin, a każde kolejne potrzebuje tylko 5 godzin. Hulajnoga waży 9,8 kg, czyli relatywnie dużo, ale pozwala to lepszą stabilność jazdy. Razor E90 Power Core posiada szeroki, wygodny podest i 6-calowe koła. Nie możemy jednak liczyć na żadne dodatkowe wyposażenie.

Pomimo tego, że Razor jest znaną i popularną marką (szczególnie w Stanach), to ciężko o dokładne informacje na temat stosowanych przez tę firmę komponentów. Z tego powodu nie da się poznać ani dokładnej mocy silnika, ani pojemności akumulatora i zasięgu w kilometrach. Ta hulajnoga elektryczna do 1000 zł jest jednak dedykowana najmłodszym, więc w tym przypadku jest to wybaczalne.

ModelRazor E90 Power Core
Cena [zł]888
Prędkość max [km/h]16
Zasięg max [km]20
Czas ładowania [h]5
Szerokość opon [cale]6
Waga [kg]9,8

Zalety

– parametry odpowiednie dla małego dziecka,

– szeroki podest,

– większa waga (lepsza stabilność),

– stosunkowo szybkie ładowanie,

– kick-to-start,

– włącznik przy podeście.

Wady

– mała moc,

– brak amortyzacji,

– bardzo małe koła,

– krótki zasięg,

– brak wyposażenia,

– brak systemu składania.

Najważniejsze parametry hulajnogi elektrycznej do 1000 zł

  1. Prędkość – w tej kategorii maksymalna prędkość, jakiej możemy się spodziewać, to 25 km/h. Zdarzają się jednak dużo niższe, rzędu 12-16 km/h, ponieważ większość hulajnóg tej kategorii to modele dedykowane dzieciom.
  2. Zasięg – na hulajnodze do 1000 zł pokonamy przeważnie ok. 12 km po jednym ładowaniu. Można znaleźć wyjątkowe modele, które teoretycznie osiągają więcej, jednak przeważnie są to tylko osiągi na papierze, a nie rzeczywiste.
  3. Czas ładowania – w przypadku tanich hulajnóg parametr ten może być skrajnie różny dla każdego modelu. Niektóre do pełnego naładowania potrzebują nawet 12 godzin, a innym wystarczą zaledwie 3. Co ciekawe, dłuższy czas ładowania wcale nie oznacza automatycznie większego zasięgu.
  4. Ciężar – praktycznie wszystkie hulajnogi do 1000 zł są mniejsze, a dzięki temu również lżejsze niż tradycyjne hulajnogi miejskie. I waga nie przekracza przeważnie 10-12 kg, co czyni z nich idealny wybór dla młodych użytkowników oraz osób, które szukają maksymalnie mobilnego i poręcznego pojazdu.
  5. Szerokość opon – standard w hulajnogach tej klasy to koła o średnicy 6 cali (+/- 0,5 cala). Wiąże się to z poprzednimi parametrami, głównie ciężarem – większe opony to jednocześnie większa waga pojazdu i mniejsza poręczność. A ponieważ hulajnogi elektryczne do 1000 zł z założenia mają być poręczne, to ciężko spodziewać się kół 8 czy 10-calowych. Ma to niestety swoją wadę – małe koła dużo gorzej radzą sobie na nierównej nawierzchni, szczególnie kostce brukowej, krzywych płytach chodnikowych i progach. W hulajnogach tej kategorii próżno też szukać amortyzacji. Trzeba być więc przygotowanym na jazdę pełną wstrząsów.
  6. System składania – choć wydawałoby się, że niewielkie i poręczne hulajnogi muszą mieć też prosty system składania, to w rzeczywistości nie jest to regułą. Spora część tańszych modeli, szczególnie tych dedykowanych dzieciom, nie posiada możliwości złożenia. Z tego powodu dobrze jest dokładnie sprawdzić parametry kupowanej hulajnogi, a wcześniej przemyśleć, czy ewentualny brak takiej funkcji będzie dla nas dużym utrudnieniem.
  7. Akcesoria – hulajnogi do 1000 zł zawsze mają mniej wyposażenia niż droższe modele, co wcale nie znaczy, że nie posiadają go w ogóle. Wprawdzie brak akcesoriów czasem się zdarza, ale dotyczy to głównie modeli typowo dziecięcych, ponieważ młodzi użytkownicy i tak nie zwracają specjalnej uwagi na dodatki. Przeważnie jednak możemy liczyć na takie elementy jak wyświetlacz, dzwonek czy (ewentualnie) lampka. Uwaga! Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany model posiada… nóżkę, ponieważ hulajnogi z tej kategorii czasem jej nie mają. W przeciwnym razie podczas postoju nie będziemy mogli wygodnie postawić hulajnogi.

Podsumowanie

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł to przede wszystkim dobry pomysł na pojazd ostatniej mili, do przemieszczania się na niedługie dystanse w mieście lub jako elektryczna zabawka dla dziecka. Modele z tej kategorii posiadają relatywnie niskie osiągi pod kątem prędkości czy zasięgu, ale za to bardzo szybko się ładują, są lekkie i poręczne. Ze względu na koła o małej średnicy przeznaczone są do jazdy po ścieżkach rowerowych i innych, płaskich nawierzchniach – nie jest to hulajnoga na wypady w teren czy do parku, może też mieć problem z wysokimi progami i kostką brukową. Hulajnogi elektryczne do 1000 zł posiadają zwykle podstawowe wyposażenie w formie wyświetlacza, dzwonka i lampki, które wystarczają dla komfortowej jazdy. Zdarzają się jednak modele bez żadnych dodatków. Nie wszystkie też posiadają funkcję składania, dlatego warto jest to dokładnie sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Bibliografia

1. Materiały marketingowe i techniczne firm: Frugal, Cavion, Motus, Fiat i Razor.

2. J. Janczewski. Mikromobilność w systemie transportowym miasta. Dostęp online [>a href=”https://p-e.up.krakow.pl/article/view/7258” rel=”nofollow”>https://p-e.up.krakow.pl/article/view/7258] 09.07.2020 r.

Chcesz zobaczyć więcej?

Inne: Frugal Dynamic Light żółta test | Fiat F500-F55-2B czy warto | Frugal Spirit czy warto | Techlife L5T zasięg | Techlife X6 wygląd | mijia xiaomi | jaką hulajnogę elektryczną kupić | Razor E300S szara ładowanie | Techlife L5 zasięg | Techlife X8 cena | Vsett 10+ silnik | Vsett 9 + moc | Techlife X8 silnik | hulajnoga terenowa elektryczna mud off road | hulajnoga do 1000zl | Vsett 11+ moc | hulajnoga elektryczna fiat f500 | hulajnoga wrocław | mijia | Fiat F500-F55-2R czy warto |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *