Hulajnoga elektryczna dla dzieci

Wybór hulajnogi elektrycznej dla dziecka nie jest prosty. Musimy zastanowić się, w jakim celu i jak często będzie z niej korzystać, a następnie znaleźć model o odpowiednich parametrach. Ważne, żeby osiągana przez pojazd prędkość, tak jak i inne cechy hulajnogi, były dostosowane do młodego wieku użytkownika. Jaką hulajnogę wybrać dla 11-letniej dziewczynki a jaką dla 14-letniego chłopca? Żeby ułatwić podjęcie decyzji, stworzyliśmy ranking najpopularniejszych hulajnóg dla dzieci oraz zebraliśmy kilka istotnych wskazówek związanych z wyborem hulajnogi.

HULAJNOGI DLA DZIECI

Hulajnoga elektryczna dla dzieci – ranking

Razor Power Core E90

Cena: 888.00 

20 km 16 km/h

Hulajnoga Razor Power Core E90 zielona przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Osiąga prędkość 16 km/h i w porównaniu do innych modeli pozwala na długi czas nieprzerwanego użytkowania - aż 80 min na jednym ładowaniu. Szeroki podest z włącznikiem silnika, technologia kick-to-start i wygodny przycisk przyspieszenia zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Prędkość pod kontrolą

Hulajnoga elektryczna Razor Power Core E90 przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Maksymalna prędkość, jaką osiąga to 16 km/h. Jest to optymalna wartość dla dzieci w tym wieku – zapewnia mnóstwo frajdy, a jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo jazdy. Hulajnoga wyposażona została w technologię kick-to-start, która umożliwia włączenie silnika dopiero po odepchnięciu się nogą od podłoża i nabraniu prędkości ok. 5 km/h. Żeby włączyć pojazd konieczne jest też wciśnięcie włącznika pod podestem. Dzięki temu, jeśli dziecko podczas postoju przypadkiem doda gazu, hulajnoga nie ruszy gwałtownie do przodu. Aby ułatwić regulowanie prędkości, zamiast standardowej manetki, przy kierownicy umieszczono wygodny przycisk. Umieszczony w przednim kole hamulec zapewnia pewne i natychmiastowe zatrzymanie pojazdu, a tylny hamulec nożny pozwala na płynne zmniejszenie prędkości.

Pojemny akumulator

W Razor Power Core E90 zastosowano baterię kwasowo-ołowiową 12V, która pozwala nawet na 80 min jazdy bez przerwy. Jej pierwsze naładowanie trwa wprawdzie 12 godzin, ale wszystkie kolejne potrzebują tylko 5 godzin. To wciąż dość sporo, ale sprawdzi się nawet wtedy, gdyby hulajnoga była wykorzystywana codziennie.

Dedykowana najmłodszym

Jak na hulajnogę elektryczną, Razor Power Core E90 jest niezwykle lekka. Waży zaledwie 9,8 kg, więc nawet dzieci nie będą mieć problemu z przetransportowaniem jej w wybrane miejsce, szczególnie te starsze. Szeroki podest umożliwia przybranie wygodnej i bezpiecznej pozycji w trakcie jazdy, a chowana podpórka pozwala stabilnie odstawić hulajnogę w trakcie przerwy. Hulajnoga Razor została przystosowana do najmłodszych użytkowników pod każdym względem, również wyglądu. Wzorzysty podest i kolorowe akcenty przypadną do gustu każdemu dziecku. Model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – zielonej i różowej.

ModelRazor E90 PowerCore
Cena [zł]888
Prędkość max [km/h]16
Zasięg max [km]20
Czas ładowania [h]5
Szerokość opon [cale]6
Waga [kg]9,8

Zalety

– ograniczona prędkość do 16 km/h,

– spory zasięg do 80 min,

– niewielka waga 9,8 kg,

– kick-to-start i przycisk włączający,

– szeroki podest,

– hamulec nożny,

– przycisk zamiast manetki gazu,

– chowana podpórka.

Wady

– dość długi czas ładowania (5 godzin),

– brak dzwoneczka,

– brak świateł,

– brak regulacji wysokości kierownicy,

– brak możliwości składania,

– brak wyświetlacza.

Razor E100 Glow

Brak w magazynie
Cena: 1099.00 

10 km 16 km/h

Hulajnoga dla dziecka musi nie tylko dostarczać frajdy i dobrze wyglądać, ale przede wszystkim musi być odporna i bezpieczna w użytkowaniu. Razor E100 Glow spełnia wszystkie te wymogi. Osiąga prędkość 16 km/h i pozwala na 40 min ciągłej jazdy po jednym naładowaniu baterii. Szerokie opony i pewny hamulec ręczny gwarantują stabilną, bezpieczną jazdę, a podświetlany podest wyróżnia hulajnogę z tłumu i wprawia w zachwyt wszystkich najmłodszych użytkowników. Zalecana jest powyżej 8 roku życia.

Jazda do 16 km/h

Model E100 Glow to kolejny produkt marki Razor, znanej przede wszystkim ze swoich dziecięcych hulajnóg elektrycznych. Podobnie jak inne pojazdy tej kategorii, rozpędza się maksymalnie do 16 km/h, ponieważ taka prędkość nie stanowi zagrożenia nawet dla 8-9 latków. Aby uniknąć przypadkowego uruchomienia silnika, hulajnoga została wyposażona w system kick-to-start, który wymaga odepchnięcia się nogą od podłoża i nabrania wstępnej prędkości, zanim dodamy gazu. Manetką przy kierownicy zwiększamy prędkość, a niewielką dźwignią hamulca przy drugiej rączce zmniejszamy. W ten sposób dziecko posiada pełną kontrolę nad tempem jazdy.

Stabilnie i bezpiecznie

Akumulator zastosowany w hulajnodze pozwala na 40 min, a do pełnego naładowania potrzebuje 12 godzin. Z tego powodu hulajnoga świetnie sprawdzi się w roli zabawki, ale niekoniecznie jako środek transportu na co dzień, np. do szkoły. Hulajnoga elektryczna dla dzieci jest też stosunkowo ciężki – waży aż 13 kg, dlatego lepiej poradzą sobie z nim starsze dzieci. W przypadku młodszych użytkowników potrzebna będzie pomoc rodziców przy przenoszeniu hulajnogi. Z drugiej strony większa waga oznacza jednocześnie większą stabilność jazdy, a duże 8-calowe koła doskonale radzą sobie na nierównej nawierzchni.

Zabłyśnij wśród innych!

Razor E100 Glow wyróżnia się wśród innych hulajnóg elektrycznych swoim niepowtarzalnym wyglądem. W ciągu dnia zachwyca wzorami w przyjemnej, błękitnej barwie, a po zmroku błyszczy dzięki kolorowym diodom. To właśnie ten podświetlany podest wywołuje zachwyt u wszystkich dzieci, a jednocześnie zapewnia dobrą widoczność hulajnogi, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo jazdy.

ModelRazor E100 Glow
Cena [zł]1099
Prędkość max [km/h]16
Zasięg max [km]10
Czas ładowania [h]12
Szerokość opon [cale]8
Waga [kg]13,5

Zalety

– podświetlany podest,

– ograniczona prędkość (16 km/h),

– kick-to-start,

– szerokie 8-calowe opony,

– chowana podpórka,

– duża waga (stabilna jazda).

Wady

– niewielki zasięg (40 min),

– długi czas ładowania (12 h),

– brak dzwonka,

– brak regulacji kierownicy,

– brak światła przedniego,

– duża waga (problem z przenoszeniem),

– brak wyświetlacza.

SPRAWDŹ HULAJNOGI DLA DZIECI

Frugal Basic z siedziskiem

Proste w montażu siedzisko

Frugal Basic to jedna z najczęściej wybieranych hulajnóg elektrycznych dla dzieci. Występuje w dwóch wariantach – z siedziskiem oraz bez niego. To właśnie ten drugi cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodych użytkowników, ponieważ jazda w pozycji siedzącej jest zarówno komfortowa jak i bezpieczna. Często podróżowanie na stojąco, i to jeszcze w pozycji bocznej, może być męczące. Siedzisko eliminuje ten problem. Jego wysokość można regulować odpowiednio do wzrostu użytkownika, a w razie takiej potrzeby (lub chęci) możemy je całkowicie zdemontować. Szeroki podest pozwala na wygodne ułożenie stóp w trakcie jazdy.

Pełen komfort jazdy

Hulajnoga posiada bardzo szerokie, 10-calowe opony, które doskonale radzą sobie z nierównościami na drodze oraz niewielkimi progami, a przedni amortyzator dodatkowo tłumi wstrząsy. Duża waga pojazdu (23,8 kg) i solidne wykonanie dodatkowo zwiększają stabilność jazdy. Pomimo sporej masy rozpędza się nawet do 18 km/h. Jest to nieco więcej niż w przypadku większości hulajnóg dla dzieci, ale siedzisko, szeroki podest i duże koła gwarantują bezpieczeństwo jazdy. Przenoszenie hulajnogi ułatwia nam system szybkiego składania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kwasowo-ołowiowy akumulator, który został wykorzystany w hulajnodze, pozwala na 50 min po 6-8 godzinach ładowania. O poziomie baterii informuje nas wskaźnik, znajdujący się na kierownicy, zaraz obok manetki gazu. Przy rączce znajdziemy też klakson, który poinformuje pieszych o zbliżającym się pojeździe. Tak jak siedzisko, również kierownicę można wyregulować do wzrostu użytkownika. Wpływa to zarówno na wygodę jak i bezpieczeństwo jazdy. Jeśli zdecydujemy się jechać na stojąco, przed ewentualnym ślizganiem stóp chroni nas gumowa mata na podeście. Nawet sama hulajnoga została w odpowiedni sposób zabezpieczona. Przełącznik zapłonu z kluczykiem chroni ją przed kradzieżą, a solidna, chowana podpórka nie dopuści do tego, żeby hulajnoga upadła podczas postoju. Frugal Basic to zdecydowanie najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa w użyciu hulajnoga elektryczna dla dzieci.

ModelFrugal Basic (z siedziskiem)
Cena [zł]1369
Prędkość max [km/h]18
Zasięg max [km]15
Czas ładowania [h]6-8
Szerokość opon [cale]10
Waga [kg]23,8

Zalety

– proste w montażu siedzisko z regulacją wysokości,

– szeroki podest z gumową matą,

– prędkość do 18 km/h,

– szerokie 10-calowe opony,

– regulowana kierownica,

– amortyzator,

– system szybkiego składania,

– klakson,

– chowana podpórka,

– przełącznik zapłonu z kluczykiem,

– duża waga (stabilna jazda).

– niewielka waga.

Wady

– dość długi czas ładowania (6-8 h),

– przeciętny zasięg (50 min),

– brak świateł,

– duża waga (problem z przenoszeniem),

– brak wyświetlacza.

Frugal Twist

Promocja!
Brak w magazynie
Cena: 878.99  699.99 

13 km 23 km/h 250 W

Lekka, poręczna hulajnoga Frugal Twist srebrna to ekologiczna i wygodna alternatywa dla innych środków transportu. Wyróżnia się niewielką wagą (7,5 kg) oraz niespotykanie krótkim czasem ładowania baterii (2 godziny). Na pełnym akumulatorze jest w stanie przejechać nawet do 13 km, a 250 W silnik umożliwia osiągnięcie prędkości równej 23 km/h. Oświetlenie LED, hamulec tarczowy i sygnał dźwiękowy zadbają o bezpieczeństwo użytkownika.

Prędkość do 23 km/h

W porównaniu do wcześniejszych modeli z niniejszego rankingu, Frugal Twistprzeznaczona jest raczej dla starszych dzieci i młodzieży (od 12 roku życia). Przede wszystkim dlatego, że osiąga większe prędkości. Silnik o mocy 250W pozwala jej bez trudu osiągnąć nawet 23 km/h. Przyspieszamy dzięki manetce gazu przy kierownicy, a zwalniamy za pomocą dźwigni hamulca elektromagnetycznego. Jeśli nie czujemy się pewnie podczas szybkiej jazdy, możemy wybrać jeden z trzech trybów jazdy, który z góry ogranicza maksymalną prędkość jazdy. Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększa też sygnał dźwiękowy w postaci dzwonka, przednie oświetlenie LED i migająca lampka z tyłu.

Tylko 2 godziny ładowania

Ogromną przewagą modelu Twist jest niezwykle krótki czas ładowania baterii. Akumulator litowo-jonowy potrzebuje tylko 2 godzin do pełnego naładowania, a dzięki dużej pojemności potrafi pokonać nawet 13 km bez przerwy. Jej poziom wskazuje przejrzysty wyświetlacz LCD na kierownicy, który przekazuje nam również też informację o aktualnej prędkości i pozwala wybrać tryb jazdy.

Lekka jak piórko

A co, jeśli bateria i tak rozładuje się, zanim dotrzemy do domu? To żaden problem! Frugal Twist to jedna z najlżejszych hulajnóg elektrycznych na rynku. Waży tylko 7,5 kg, więc w razie potrzeby możemy korzystać z niej jak ze zwykłej hulajnogi bez napędu. Równie dobrze można przenieść hulajnogę w ręce, co umożliwia system szybkiego składania. Niewielka waga hulajnogi wiąże się jednak z niezbyt szerokimi oponami. Koła 6-calowe mogą mieć problem z nierównościami na drodze, dlatego pojazd wyposażony został w przedni amortyzator, który tłumi wstrząsy podczas jazdy.

Dla osób w każdym wieku

Wbrew pozorom Frugal Twist posiada dużą wytrzymałość na obciążenia. Mogą z niej korzystać osoby o wadze do 90 kg, co w połączeniu z regulowaną kierownicą daje nam hulajnogę, z której korzystać można praktycznie w każdym wieku. Również minimalistyczny, ale wciąż sportowy charakter hulajnogi przypadnie do gustu zarówno młodzieży, jak i starszym użytkownikom. Nie jest to więc model, z którego dziecko wyrośnie po kilku latach.

ModelFrugal Twist
Cena [zł]878,99
Prędkość max [km/h]23
Zasięg max [km]13
Czas ładowania [h]2
Szerokość opon [cale]6
Waga [kg]7,5

Zalety

– duża prędkość maksymalna (23 km/h),

– możliwość ograniczenia prędkości (trzy tryby),

– krótki czas ładowania (2 godziny),

– bardzo mała waga (7,5 kg),

– duży udźwig (90 kg),

– regulowana kierownica,

– wyświetlacz LCD,

– oświetlenie LED,,

– dzwonek,

– amortyzator,

– chowana podpórka.

Wady

– niewielki zasięg (13 km),

– tylko 6-calowe opony,

– dopiero od 12 roku życia.

Airwheel Z5S

Promocja!
Cena: 2399.00  2199.00 

20 km 25 km/h 250 W

Airwheel Z5S strong to hulajnoga z wymiennym akumulatorem. Umożliwia rozpędzenie się do prędkości do 25 km/h i przejechanie aż 20 km na jednym ładowaniu. Wbudowana lampka i odblaski pozwalają na jazdę nawet po zmroku. Dzięki dołączonej aplikacji sprawdzisz między innymi zasięg i stopień naładowania baterii, przejechaną trasę oraz ustawisz maksymalną prędkość.

Model dla młodzieży

Hulajnoga Airwheel Z5S stworzona została z myślą o dorosłych użytkownikach, z powodzeniem może być jednak wykorzystywana również przez dzieci w wieku nastoletnim (od 15 roku życia). Trzeba jednak mieć na uwadze, że ten model rozpędza się nawet do 25 km/h, a maksymalnej prędkości nie da się ograniczyć za pomocą żadnego trybu, więc musi być wykorzystywana z rozwagą i oczywiście wyłącznie w kasku. To jednak zrozumiałe, że dla młodzieży szybsza jazda jest dużo atrakcyjniejsza niż powolne 16 km/h, które rozwijają pozostałe hulajnogi z naszego porównania. Takie tempo pozwoli też wszędzie dotrzeć na czas. Wysokość kierownicy można regulować, a udźwig hulajnogi wynosi nawet 110 kg, dlatego jeśli kupimy ją na prezent dla nastolatka możemy mieć pewność, że szybko z niej nie wyrośnie.

Wymienny akumulator

Najmocniejszą stroną modelu Z5S jest jego litowo-jonowy akumulator. Przede wszystkim duża pojemność pozwala nawet na 20 km jazdy bez przerwy, po jednym ładowaniu. Z takim zasięgiem dotrzemy w każde interesujące nas miejsce. Ciekawostką jest umieszczony w akumulatorze port USB, który służy do podłączenia przedniej lampki, a w wyjątkowej sytuacji pozwoli nam naładować telefon lub inne urządzenie. To jednak nie wszystko – naładowanie baterii ponownie do pełna trwa tylko 2 godziny, bez problemu więc uzupełnimy ją nawet w ciągu dnia. Gdybyśmy jednak nie mieli takiej możliwości, zawsze możemy baterię… wymienić. W hulajnodze wykorzystano akumulator modułowy, dlatego wybierając się w dłuższą trasę możemy wrzucić do plecaka baterię zapasową i nie martwić się, że utkniemy w połowie drogi. W ostateczności hulajnogę można złożyć i przenieść ją w ręce czy nawet podjechać z nią autobusem. Umożliwia to system szybkiego składania i niewielka waga (12 kg).

Rozkładany podest i aplikacja

Kolejną ciekawą cechą hulajnogi Airwheel jest rozkładany podest. Dzięki niemu zamiast pozycji bocznej, można ustawić się przodem do kierunku jazdy. Nie tylko jest to wygodne i mniej męczące przy długiej trasie, ale również ułatwia naukę poruszania się na hulajnodze. Przydatnym gadżetem (szczególnie dla rodziców) jest aplikacja mobilna, za pomocą której możemy sprawdzić przebytą trasę, prędkość czy poziom baterii. Niestety hulajnoga nie posiada wyświetlacza na kierownicy, więc w trakcie jazdy sprawdzić możemy wyłącznie stan baterii (dioda na akumulatorze). Komfort jazdy zapewnia podwójna amortyzacja i 8-calowe koła, a bezpieczeństwo – lampka z przodu oraz odblaski i światło hamowania z tyłu.

ModelAirwheel Z5S
Cena [zł]2199
Prędkość max [km/h]25
Zasięg max [km]20
Czas ładowania [h]2
Szerokość opon [cale]8
Waga [kg]12

Zalety

– duża prędkość (25 km/h),

– wymienny akumulator,

– tylko 2 godziny ładowania,

– port USB w baterii,

– rozkładany podest,

– lampka z przodu i światło hamowania,

– odblaski,

– aplikacja mobilna,

– regulowana kierownica,

– system szybkiego składania,

– nieduża waga (12 kg),

– duży udźwig (110 kg),

– chowana podpórka.

Wady

– brak możliwości ograniczenia prędkości,

– brak wyświetlacza,

– brak dzwonka,

– tylko od 15 roku życia.

Najważniejsze parametry hulajnogi elektrycznej dla dzieci

 1. Prędkość – to najważniejszy ze wszystkich parametrów hulajnogi elektrycznej dla dziecka. Musi być dopasowana do wieku użytkownika w taki sposób, żeby jazda była jednocześnie bezpieczna i dostarczała mnóstwa frajdy. Niektóre hulajnogi dedykowane dzieciom w założenia nie rozwijają więcej niż 16 km/h, w innych prędkość jest większa, ale można ją ograniczyć wybierając odpowiednie ustawienia. Koniecznie zwróć na to uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup.
 2. Zasięg – hulajnogi dedykowane najmłodszym przeważnie mają niewielki zasięg, wynoszący ok. 40 min. Jeśli hulajnoga będzie wykorzystywana wyłącznie do okazjonalnej zabawy, taki czas działania wystarczy. Jednak w przypadku, gdy ma być używana częściej lub np. jako środek transportu do szkoły, lepiej żeby zasięg wynosił więcej niż godzinę na jednym ładowaniu.
 3. Czas ładowania – tak samo jak w przypadku zasięgu, należy wziąć pod uwagę, w jakim celu dziecko będzie korzystać z hulajnogi. Tańsze hulajnogi elektryczne dla dzieci do naładowania potrzebują aż 12 godzin, a pozwalają tylko na godzinę jazdy. Jeśli pojazd będzie wykorzystywany okazjonalnie, nie jest to problemem, ponieważ można naładować baterię przez noc, jednak przy częstszym użytkowaniu konieczna będzie bateria o większej pojemności i krótszym czasie ładowania.
 4. Rozmiar – hulajnogi dedykowane dzieciom posiadają przystosowaną do nich wielkość. Jeśli chcemy kupić hulajnogę dla starszego dziecka lub nastolatka, możemy zdecydować się na model dla dorosłych, o ile posiada możliwość regulowania wysokości kierownicy. Warto też zwrócić uwagę na szerokość podestu – im większy, tym łatwiej będzie dziecku utrzymać równowagę.
 5. Waga – hulajnogi elektryczne są z reguły ciężkie, jednak możemy znaleźć takie, których waga nie przekracza np. 10 czy 12 kg. W przypadku, gdy będzie korzystać z niej dziecko, jest to bardzo ważne. Ze zbyt ciężkim pojazdem zwyczajnie sobie nie poradzi podczas przenoszenia.
 6. Koła – im szersze koła tym większa stabilność podczas jazdy. Nie powinny być mniejsze niż 8 cali.
 7. Wygląd – z punktu widzenia dziecka jest to chyba najistotniejsza cecha. Bo kto by chciał jeździć na brzydkiej hulajnodze? Modele tworzone specjalnie dla dzieci są przeważnie jaśniejsze i dużo bardziej kolorowe niż te dla dorosłych. Posiadają też więcej wzorów i innych ozdobników, takich jak podświetlany diodami podest. Mieniąca się kolorami hulajnoga dostarcza jeszcze więcej radości z jazdy!

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DLA DZIECI

Podsumowanie

Rozglądając się za hulajnogą dla dziecka, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę jego wiek oraz przeznaczenie hulajnogi. Od tego zależeć będzie maksymalna prędkość, jaką można rozwinąć na hulajnodze, możliwość regulowania kierownicy i inne parametry. Na całe szczęście rynek hulajnóg elektrycznych jest już spory i wciąż się powiększa, a oferowane pojazdy są bardzo różnorodne. Bez trudu znajdziemy hulajnogi dedykowane dzieciom już od 8 roku życia. Jeśli poszukujemy modelu dla nastolatka (od 15 roku życia), warto przemyśleć zakup hulajnogi, która oficjalnie dedykowana jest osobom dorosłym. Niektóre z nich posiadają możliwość ograniczenia prędkości do młodego wieku użytkownika oraz regulowaną kierownice. Decydując się taki model mamy pewność, że dziecko szybko z niego nie wyrośnie i hulajnoga posłuży mu zdecydowanie dłużej.

Cykl artykułów „Dobór”

Artykuły publikowane w ramach cyklu „Dobór” można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Inne: elektryczna hulajnoga czy warto, hulajnoga elektryczna ranking 2019, najlepsze hulajnogi elektryczne, jaką hulajnogę elektryczną kupić, hulajnoga na akumulator z siedzeniem, frugal hulajnoga elektryczna, hulajnoga elektryczna 30 km/h, hulajnoga elektryczna 50km/h, jaką hulajnogę elektryczną kupić, razor hulajnoga, xiaomi mijia m365 cena, hulajnoga dla nastolatków, techlife, tech life x7, hulajnoga elektryczna xiaomi mijia, hulajnoga elektryczna wymienna bateria

3 thoughts on “Hulajnoga elektryczna dla dzieci

  • Electricfeel mówi:

   Cześć Gusia,

   podczas tworzenia wpisu staraliśmy się dobrać hulajnogi, które są najbardziej odpowiednie do obsługi przez dzieci. Zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na możliwość wyboru biegu, ruszanie hulajnogą w technologii kick-to-start, niewielką wagę czy zalecenia producenta. Podczas wyboru warto również zwrócić uwagę na klakson, światełko.
   Hulajnogi elektryczne najczęściej posiadają w instrukcji informacje jaki minimalny wiek powinien posiadać użytkownik. Ciekawym rozwiązaniem przy rozsądnej cenie jet Frugal Twist – https://electricfeel.pl/frugal-twist/.

 1. Zosia mówi:

  Kiedyś to były bardzo proste w budowie takie pojazdy. Teraz trudno się zdecydować, jaką kupić dziecku na prezent. Nawet te najmłodsze maluchy mają do dyspozycji takie trójkołowe. Niedługo proste zabawki drewniane wyjdą pewnie z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *