Hulajnoga elektryczna dla dzieci

Wybór hulajnogi elektrycznej dla dziecka nie jest prosty. Musimy zastanowić się, w jakim celu i jak często będzie z niej korzystać, a następnie znaleźć model o odpowiednich parametrach. Ważne, żeby osiągana przez pojazd prędkość, tak jak i inne cechy hulajnogi, były dostosowane do młodego wieku użytkownika. Jaką hulajnogę wybrać dla 11-letniej dziewczynki a jaką dla 14-letniego chłopca? Żeby ułatwić podjęcie decyzji, stworzyliśmy ranking najpopularniejszych hulajnóg dla dzieci oraz zebraliśmy kilka istotnych wskazówek związanych z wyborem hulajnogi.

HULAJNOGI DLA DZIECI

Hulajnoga elektryczna dla dzieci – ranking

Razor Power Core E90

Cena: 888.00 

20 km 16 km/h

Hulajnoga Razor Power Core E90 zielona przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Osiąga prędkość 16 km/h i w porównaniu do innych modeli pozwala na długi czas nieprzerwanego użytkowania - aż 80 min na jednym ładowaniu. Szeroki podest z włącznikiem silnika, technologia kick-to-start i wygodny przycisk przyspieszenia zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Prędkość pod kontrolą

Hulajnoga elektryczna Razor Power Core E90 przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Maksymalna prędkość, jaką osiąga to 16 km/h. Jest to optymalna wartość dla dzieci w tym wieku – zapewnia mnóstwo frajdy, a jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo jazdy. Hulajnoga wyposażona została w technologię kick-to-start, która umożliwia włączenie silnika dopiero po odepchnięciu się nogą od podłoża i nabraniu prędkości ok. 5 km/h. Żeby włączyć pojazd konieczne jest też wciśnięcie włącznika pod podestem. Dzięki temu, jeśli dziecko podczas postoju przypadkiem doda gazu, hulajnoga nie ruszy gwałtownie do przodu. Aby ułatwić regulowanie prędkości, zamiast standardowej manetki, przy kierownicy umieszczono wygodny przycisk. Umieszczony w przednim kole hamulec zapewnia pewne i natychmiastowe zatrzymanie pojazdu, a tylny hamulec nożny pozwala na płynne zmniejszenie prędkości.

Pojemny akumulator

W Razor Power Core E90 zastosowano baterię kwasowo-ołowiową 12V, która pozwala nawet na 80 min jazdy bez przerwy. Jej pierwsze naładowanie trwa wprawdzie 12 godzin, ale wszystkie kolejne potrzebują tylko 5 godzin. To wciąż dość sporo, ale sprawdzi się nawet wtedy, gdyby hulajnoga była wykorzystywana codziennie.

Dedykowana najmłodszym

Jak na hulajnogę elektryczną, Razor Power Core E90 jest niezwykle lekka. Waży zaledwie 9,8 kg, więc nawet dzieci nie będą mieć problemu z przetransportowaniem jej w wybrane miejsce, szczególnie te starsze. Szeroki podest umożliwia przybranie wygodnej i bezpiecznej pozycji w trakcie jazdy, a chowana podpórka pozwala stabilnie odstawić hulajnogę w trakcie przerwy. Hulajnoga Razor została przystosowana do najmłodszych użytkowników pod każdym względem, również wyglądu. Wzorzysty podest i kolorowe akcenty przypadną do gustu każdemu dziecku. Model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – zielonej i różowej.

ModelRazor E90 PowerCore
Cena [zł]888
Prędkość max [km/h]16
Zasięg max [km]20
Czas ładowania [h]5
Rozmiar koła [cale]6
Waga [kg]9,8

Zalety

– ograniczona prędkość do 16 km/h,

– spory zasięg do 80 min,

– niewielka waga 9,8 kg,

– kick-to-start i przycisk włączający,

– szeroki podest,

– hamulec nożny,

– przycisk zamiast manetki gazu,

– chowana podpórka.

Wady

– dość długi czas ładowania (5 godzin),

– brak dzwoneczka,

– brak świateł,

– brak regulacji wysokości kierownicy,

– brak możliwości składania,

– brak wyświetlacza.

Razor E100 Glow

Cena: 1099.00 

10 km 16 km/h

Hulajnoga dla dziecka musi nie tylko dostarczać frajdy i dobrze wyglądać, ale przede wszystkim musi być odporna i bezpieczna w użytkowaniu. Razor E100 Glow spełnia wszystkie te wymogi. Osiąga prędkość 16 km/h i pozwala na 40 min ciągłej jazdy po jednym naładowaniu baterii. Szerokie opony i pewny hamulec ręczny gwarantują stabilną, bezpieczną jazdę, a podświetlany podest wyróżnia hulajnogę z tłumu i wprawia w zachwyt wszystkich najmłodszych użytkowników. Zalecana jest powyżej 8 roku życia.

Jazda do 16 km/h

Model E100 Glow to kolejny produkt marki Razor, znanej przede wszystkim ze swoich dziecięcych hulajnóg elektrycznych. Podobnie jak inne pojazdy tej kategorii, rozpędza się maksymalnie do 16 km/h, ponieważ taka prędkość nie stanowi zagrożenia nawet dla 8-9 latków. Aby uniknąć przypadkowego uruchomienia silnika, hulajnoga została wyposażona w system kick-to-start, który wymaga odepchnięcia się nogą od podłoża i nabrania wstępnej prędkości, zanim dodamy gazu. Manetką przy kierownicy zwiększamy prędkość, a niewielką dźwignią hamulca przy drugiej rączce zmniejszamy. W ten sposób dziecko posiada pełną kontrolę nad tempem jazdy.

Stabilnie i bezpiecznie

Akumulator zastosowany w hulajnodze pozwala na 40 min, a do pełnego naładowania potrzebuje 12 godzin. Z tego powodu hulajnoga świetnie sprawdzi się w roli zabawki, ale niekoniecznie jako środek transportu na co dzień, np. do szkoły. Hulajnoga elektryczna dla dzieci jest też stosunkowo ciężki – waży aż 13 kg, dlatego lepiej poradzą sobie z nim starsze dzieci. W przypadku młodszych użytkowników potrzebna będzie pomoc rodziców przy przenoszeniu hulajnogi. Z drugiej strony większa waga oznacza jednocześnie większą stabilność jazdy, a duże 8-calowe koła doskonale radzą sobie na nierównej nawierzchni.

Zabłyśnij wśród innych!

Razor E100 Glow wyróżnia się wśród innych hulajnóg elektrycznych swoim niepowtarzalnym wyglądem. W ciągu dnia zachwyca wzorami w przyjemnej, błękitnej barwie, a po zmroku błyszczy dzięki kolorowym diodom. To właśnie ten podświetlany podest wywołuje zachwyt u wszystkich dzieci, a jednocześnie zapewnia dobrą widoczność hulajnogi, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo jazdy.

ModelRazor E100 Glow
Cena [zł]1099
Prędkość max [km/h]16
Zasięg max [km]10
Czas ładowania [h]12
Rozmiar koła [cale]8
Waga [kg]13,5

Zalety

– podświetlany podest,

– ograniczona prędkość (16 km/h),

– kick-to-start,

– szerokie 8-calowe opony,

– chowana podpórka,

– duża waga (stabilna jazda).

Wady

– niewielki zasięg (40 min),

– długi czas ładowania (12 h),

– brak dzwonka,

– brak regulacji kierownicy,

– brak światła przedniego,

– duża waga (problem z przenoszeniem),

– brak wyświetlacza.

SPRAWDŹ HULAJNOGI DLA DZIECI

Motus Scooty 6.5

Brak w magazynie
Cena: 799.00 

17 km 23 km/h 250 W

Motus Scooty 6.5 to hulajnoga dla dzieci i młodzieży, która swoimi parametrami i wyglądem dorównuje niektórym modelom dla dorosłych. Rozpędza się do 23, 15 lub 5 km/h zależnie od wybranego trybu, a jej zasięg wynosi nawet 17 km po 3-4 godzinach ładowania.

Najlepsze osiągi

Motus Scooty 6.5 to jedna z najpopularniejszych hulajnóg elektrycznych dla dzieci. Głównym powodem jest duża moc silnika (250 W), która rozpędza pojazd nawet do 23 km/h. Oczywiście możemy ograniczyć prędkość maksymalną do 15 km/h a nawet 5 km/h, wybierając odpowiedni tryb jazdy. Dodając do tego kierownicę o regulowanej 3-stopniowo wysokości, otrzymujemy pojazd, który sprawdzi się dla dzieci w różnym wieku – zarówno ośmio jak i dwunastolatków. Motus posiada zabezpieczenie kick-to-start, więc dodanie gazu jest możliwe dopiero po odepchnięciu się nogą od podłoża i wstępnym nabraniu prędkości.

Na koniec świata i jeszcze dalej

Akumulator posiada pojemność 5,2 Ah. Zapewnia to zasięg do 17 km po 3-4 godzinach ładowania, co jak na hulajnogę tej kategorii jest świetnym wynikiem. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz , który informuje o stanie baterii, więc jej rozładowanie nie będzie zaskoczeniem. Na wyświetlaczu sprawdzimy też aktualną prędkość i tryb jazdy.

Wszystko, co potrzeba

Hulajnoga jest bardzo lekka, waży zaledwie 7,4 kg , a wyposażono ją w system szybkiego składania. Dzięki temu możemy ją wygodnie przenieść czy schować w bagażniku samochodu. Motus Scooty 6.5, jak sama nazwa wskazuje, posiada koła o średnicy 6,5 cala, metalowy błotnik, dzwonek i amortyzator. Te trzy ostatnie elementy są w hulajnogach dla dzieci rzadkością, a znacząco poprawiają komfort jazdy. Podest wyłożony został antypoślizgowym tworzywem, a z przodu i z tyłu pojazdu znajduje się oświetlenie.

ModelMotus Scooty 6.5
Cena [zł]799
Prędkość max [km/h]23
Zasięg max [km]17
Czas ładowania [h]3-4
Rozmiar koła [cale]6,5
Waga [kg]7,4

Zalety

– duża moc,

– trzy tryby jazdy,

– duży zasięg,

– krótki czas ładowania,

– lekka konstrukcja,

– system składania,

– regulowana kierownica,

– wyświetlacz,

– lampka przednia i tylna,

– amortyzator,

– błotnik,

– dzwonek,

– kick-to-start.

Wady

– małe koła,

Cavion Go City

Brak w magazynie
Cena: 699.00 

12 km 20 km/h 250 W

Cavion GO City to hulajnoga elektryczna przeznaczona dla młodych użytkowników, w szczególnie starszych dzieci i młodzieży. Jest niezwykle lekka i poręczna, posiada antypoślizgowy podest i gumowe rączki. Rozpędza się do 20 km/h i pokonuje dystans 12 km po 4,5 godzinach ładowania.

Wszystko optymalnie

Hulajnoga Cavion Go City jest trochę jak tańsza, a przez to nieco mniej wyposażona wersja modelu Motus Scooty 6.5. Posiada nieznacznie mniejsze osiągi i trochę mniej dodatków. Cavion posiada silnik o mocy 250 W, a rozpędza się zależnie od trybu do 6 km/h, 10 km/h lub 20 km/h. Posiada zabezpieczenie kick-to-start, więc nie musimy się martwić o zbyt gwałtowne przyspieszenie czy nieplanowane uruchomienie hulajnogi. Akumulator o pojemności 4 Ah ładuje się przez ok. 4,5 godziny i wystarcza nawet na 12 km ciągłej jazdy. Zarówno o prędkości jak i stanie baterii informuje przejrzysty wyświetlacz na kierownicy.

Wygoda i bezpieczeństwo

Hulajnoga elektryczna Cavion Go City należy do niezwykle lekkich ( 7,7 kg ) i poręcznych. Duże znaczenie ma prosty system składania, który umożliwia wygodny transport i przenoszenie pojazdu. Jej podest wyłożona antypoślizgowym tworzywem, które ułatwia utrzymanie równowagi podczas jazdy. Mimo to hulajnoga nie poradzi sobie z nierówną nawierzchnią, ponieważ posiada bardzo małe, 5 calowe koła – jest to model wyłącznie na ścieżki rowerowe, boiska i równe chodniki. O bezpieczną jazdę po zmroku dba przednia lampa LED.

ModelCavion Go City
Cena [zł]699
Prędkość max [km/h]20
Zasięg max [km]12
Czas ładowania [h]4,5
Rozmiar koła [cale]5
Waga [kg]7,7

Zalety

– duża moc,

– trzy tryby jazdy,

– dobry zasięg,

– krótki czas ładowania,

– lekka konstrukcja,

– system składania,

– antypoślizgowy podest,

– przednia lampka,

– kick-to-start,

– wyświetlacz.

Wady

– małe koła,

– brak regulacji kierownicy,

– brak dzwonka,

– brak tylnej lampki.

Fiat F500-F55-2W

Cena: 799.00 

10 km 12 km/h 120 W

Fiat F500-F55-2W to biała hulajnoga elektryczna włoskiej marki, stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach. Rozpędza się do bezpiecznych 12 km/h, a z pełną baterią pokonamy na niej do 10 km. To pojazd stworzony z myślą o świetnej zabawie dla dzieci i młodzieży.

Doskonała dla najmłodszych

Hulajnoga elektryczna Fiat F500-F55-2W to model przeznaczony dla najmłodszych użytkowników od 8 roku życia . Wszystkie jego parametry zostały dobrane tak, aby jazda była bezpieczna dla dziecka. Silnik posiada niewielką moc 120 W , co pozwala rozpędzić się maksymalnie do 12 km/h – dzieciom w wieku komunijnym taka prędkość wystarczy w zupełności do dobrej zabawy, a nie stwarza dużego zagrożenia przy upadku.

Dopasowana do każdego

Akumulator posiada pojemność 4,5 Ah , a jego pełne naładowanie trwa od 6 do 8 godzin . Dzięki niemu na pokonamy nawet 10 km bez przerwy, jednak ze względu na relatywnie długi czas ładowania, ciężko byłoby uzupełnić ją w ciągu dnia. Hulajnoga Fiata posiada kierownicę o 3-stopniowej regulacji , dzięki czemu mogą korzystać z niej osoby różnego wzrostu.

Komfort to podstawa

Jak na model tego typu, Fiat F500-F55-2W waży całkiem sporo, bo aż 9,3 kg . W porównaniu do hulajnóg miejskich jest to jednak wciąż bardzo mało, a dzięki systemowi składania hulajnogę przenosi się bardzo wygodnie. Pojazd posiada 5,5 calowe koła, a jego podest jest bardzo szeroki i posiada specjalny kształt, co ułatwia wygodne i stabilne ustawienie stóp podczas podróżowania.

ModelFiat F500-F55-2W
Cena [zł]799
Prędkość max [km/h]12
Zasięg max [km]10
Czas ładowania [h]6-8
Rozmiar koła [cale]5,5
Waga [kg]9,3

Zalety

– regulowana kierownica,

– system składania,

– lekka konstrukcja,

– szeroki podest,

– średni czas ładowania,

– parametry dostosowane do dziecka.

Wady

– brak amortyzacji,

– brak dzwonka,

– brak oświetlenia,

– małe koła.

Najważniejsze parametry hulajnogi elektrycznej dla dzieci

 1. Prędkość – to najważniejszy ze wszystkich parametrów hulajnogi elektrycznej dla dziecka. Musi być dopasowana do wieku użytkownika w taki sposób, żeby jazda była jednocześnie bezpieczna i dostarczała mnóstwa frajdy. Niektóre hulajnogi dedykowane dzieciom w założenia nie rozwijają więcej niż 16 km/h, w innych prędkość jest większa, ale można ją ograniczyć wybierając odpowiednie ustawienia. Koniecznie zwróć na to uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup.
 2. Zasięg – hulajnogi dedykowane najmłodszym przeważnie mają niewielki zasięg, wynoszący ok. 40 min. Jeśli hulajnoga będzie wykorzystywana wyłącznie do okazjonalnej zabawy, taki czas działania wystarczy. Jednak w przypadku, gdy ma być używana częściej lub np. jako środek transportu do szkoły, lepiej żeby zasięg wynosił więcej niż godzinę na jednym ładowaniu.
 3. Czas ładowania – tak samo jak w przypadku zasięgu, należy wziąć pod uwagę, w jakim celu dziecko będzie korzystać z hulajnogi. Tańsze hulajnogi elektryczne dla dzieci do naładowania potrzebują aż 12 godzin, a pozwalają tylko na godzinę jazdy. Jeśli pojazd będzie wykorzystywany okazjonalnie, nie jest to problemem, ponieważ można naładować baterię przez noc, jednak przy częstszym użytkowaniu konieczna będzie bateria o większej pojemności i krótszym czasie ładowania.
 4. Rozmiar – hulajnogi dedykowane dzieciom posiadają przystosowaną do nich wielkość. Jeśli chcemy kupić hulajnogę dla starszego dziecka lub nastolatka, możemy zdecydować się na model dla dorosłych, o ile posiada możliwość regulowania wysokości kierownicy. Warto też zwrócić uwagę na szerokość podestu – im większy, tym łatwiej będzie dziecku utrzymać równowagę.
 5. Waga – hulajnogi elektryczne są z reguły ciężkie, jednak możemy znaleźć takie, których waga nie przekracza np. 10 czy 12 kg. W przypadku, gdy będzie korzystać z niej dziecko, jest to bardzo ważne. Ze zbyt ciężkim pojazdem zwyczajnie sobie nie poradzi podczas przenoszenia.
 6. Koła – im szersze koła tym większa stabilność podczas jazdy. Nie powinny być mniejsze niż 8 cali.
 7. Wygląd – z punktu widzenia dziecka jest to chyba najistotniejsza cecha. Bo kto by chciał jeździć na brzydkiej hulajnodze? Modele tworzone specjalnie dla dzieci są przeważnie jaśniejsze i dużo bardziej kolorowe niż te dla dorosłych. Posiadają też więcej wzorów i innych ozdobników, takich jak podświetlany diodami podest. Mieniąca się kolorami hulajnoga dostarcza jeszcze więcej radości z jazdy!

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DLA DZIECI

Podsumowanie

Rozglądając się za hulajnogą dla dziecka, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę jego wiek oraz przeznaczenie hulajnogi. Od tego zależeć będzie maksymalna prędkość, jaką można rozwinąć na hulajnodze, możliwość regulowania kierownicy i inne parametry. Na całe szczęście rynek hulajnóg elektrycznych jest już spory i wciąż się powiększa, a oferowane pojazdy są bardzo różnorodne. Bez trudu znajdziemy hulajnogi dedykowane dzieciom już od 8 roku życia. Jeśli poszukujemy modelu dla nastolatka (od 15 roku życia), warto przemyśleć zakup hulajnogi, która oficjalnie dedykowana jest osobom dorosłym. Niektóre z nich posiadają możliwość ograniczenia prędkości do młodego wieku użytkownika oraz regulowaną kierownice. Decydując się taki model mamy pewność, że dziecko szybko z niego nie wyrośnie i hulajnoga posłuży mu zdecydowanie dłużej.

Bibliografia:

1. Hulajnoga elektryczna dla dzieci. Dostęp online [https://electricfeel.pl/blog/hulajnoga-elektryczna-dla-dzieci/]

2. Materiały marketingowe i techniczne firm: Motus, Fiat, Razor, Kugoo, Frugal.

3. J. Janczewski. Mikromobilność – wybrane problemy. Dostęp online [https://ziwgib.ahe.lodz.pl/system/files/ZIwGiB28_09%20JANCZEWSKI%20Mikromobilnosc.pdf] 26.07.2019 r.

Cykl artykułów „Dobór”

Artykuły publikowane w ramach cyklu „Dobór” można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Inne: elektryczna hulajnoga czy warto, hulajnoga elektryczna ranking 2019, najlepsze hulajnogi elektryczne, jaką hulajnogę elektryczną kupić, hulajnoga na akumulator z siedzeniem, frugal hulajnoga elektryczna, hulajnoga elektryczna 30 km/h, hulajnoga elektryczna 50km/h, jaką hulajnogę elektryczną kupić, razor hulajnoga, xiaomi mijia m365 cena, hulajnoga dla nastolatków, techlife, tech life x7, hulajnoga elektryczna xiaomi mijia, hulajnoga elektryczna wymienna bateria

3 thoughts on “Hulajnoga elektryczna dla dzieci

  • Electricfeel mówi:

   Cześć Gusia,

   podczas tworzenia wpisu staraliśmy się dobrać hulajnogi, które są najbardziej odpowiednie do obsługi przez dzieci. Zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na możliwość wyboru biegu, ruszanie hulajnogą w technologii kick-to-start, niewielką wagę czy zalecenia producenta. Podczas wyboru warto również zwrócić uwagę na klakson, światełko.
   Hulajnogi elektryczne najczęściej posiadają w instrukcji informacje jaki minimalny wiek powinien posiadać użytkownik. Ciekawym rozwiązaniem przy rozsądnej cenie jet Frugal Twist – https://electricfeel.pl/frugal-twist/.

 1. Zosia mówi:

  Kiedyś to były bardzo proste w budowie takie pojazdy. Teraz trudno się zdecydować, jaką kupić dziecku na prezent. Nawet te najmłodsze maluchy mają do dyspozycji takie trójkołowe. Niedługo proste zabawki drewniane wyjdą pewnie z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *