Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking

Frugal biały i czarny

Kupując hulajnogę elektryczną zdecydowana większość osób decyduje się na pojazd w cenie 1000-2000 zł. Po pierwsze dlatego, że to właśnie ten przedział cenowy oferuje największy wybór. Po drugie, przeciętne parametry hulajnogi w tym przedziale odpowiadają zdecydowanej większości użytkowników. Czy jest więc nad czym się zastanawiać? Na czym polegają różnice między poszczególnymi modelami i na ile są istotne? Czy jest coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru hulajnogi elektrycznej do 2000 zł? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

SPRAWDŹ HULAJNOGI do 2000 zł

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking

Motus Scooty 8.5

Brak w magazynie
1399.00 

25 km 25 km/h 350 W

Hulajnoga Motus Scooty 8.5 została stworzona o dorosłych i młodzieży, którzy cenią sobie dobrą zabawę i ekologiczne podróżowanie. Pojazd rozpędza się do 25 km/h, a jego zasięg (po 3-5 godzinach ładowania) wynosi 18-25 km.

Wygodne parametry

Popularna hulajnoga Scooty 8.5 firmy Motus została odświeżona i wyposażona w silnik o większej mocy, konkretnie 350 watowy. Rozpędza on pojazd do 25 km/h w trybie normalnym i 15 km/h w trybie ECO. Stałą prędkość w trakcie jazdy pozwala utrzymać wbudowany tempomat. Warto też zwrócić uwagę na akumulator o dużej pojemności 7.8 Ah, które pozwalają pokonać nawet 18-25 km po jednym naładowaniu, które trwa od 3 do 5 godzin.

Komfortowe użytkowanie

Hulajnoga Motus Scooty 8.5 posiada przejrzysty, funkcjonalny wyświetlacz umieszczony na kierownicy. Wygodny mechanizm składania z klamrą zabezpieczającą i specjalnym zaczepem blokuje pojazd w jednej pozycji i ułatwia jego przenoszenie. Sama jazda na hulajnodze jest komfortowa w każdych warunkach, również podczas nieprzyjemnej pogody – zapewniają to 8,5 calowe koła, mocny błotnik, hamulec tarczowy i bogate oświetlenie (światło LED z przodu, światło hamowania z tyłu i odblaski). Port ładowania przed zalaniem chroni szczelne zamknięcie. Dzięki takim rozwiązaniom Motus Scooty 8.5 może pochwalić się klasą wodoszczelności IP54.

ModelMotus Scooty 8.5
Cena [zł]1399
Prędkość max [km/h]25
Zasięg max [km]25
Czas ładowania [h]3-5
Szerokość opon [cale]8,5
Waga [kg]12,5

Zalety

– duża moc, .

– pojemna bateria,.

– krótki czas ładowania,.

– tryb ECO,.

– 8,5 calowe koła,.

– wyświetlacz,.

– system składania z zaczepem,.

– błotnik,.

– światło przednie i tylne,.

– odblaski, .

– klasa wodoszczelności IP54. .

Wady

– brak blokady antykradzieżowej.

Blaupunkt ESC808

Brak w magazynie
1799.00 

20 km 25 km/h 350 W

Hulajnoga Blaupunkt ESC808 to ekologiczny pojazd miejski, który wyróżnia się niezwykle krótkim czasem ładowania baterii - uzupełnienie jej trwa zaledwie 2 godziny! Akumulator można w prosty sposób wyjąć i zastąpić go nowym.

Duża moc i praktyczny tempomat

Blaupunkt ESC808 to druga najmocniejsza hulajnoga w tym zestawieniu. Posiada silnik o mocy 350 W, który nie tylko w mgnieniu oka rozpędza pojazd do 25 km/h, ale również sprawnie wjeżdża na wzniesienia o kącie nachylenia do 15 stopni. Jazdę ze stałą prędkością umożliwia nam praktyczny tempomat.

Wymienny akumulator

Jedną z największych zalet tego modelu jest wymienna bateria 5 Ah. Dzięki temu nawet jeśli wyczerpiemy ją w trakcie jazdy (co nie jest łatwe, ponieważ zasięg wynosi nawet 20 km), to bez trudu wyjmiemy ją i wymienimy na nową. Zaletą takiego akumulatora jest też możliwość zabrania go ze sobą bez konieczności dźwigania całej hulajnogi. Jakby tego było mało, czas pełnego naładowania wynosi zaledwie 2 godziny!

Przemyślane rozwiązania

Hulajnoga wyposażona została w 8,5-calowe, pompowane koła bezdętkowe 8,5” oraz szeroki podest, wyłożony powłoką antypoślizgową – obie te cechy gwarantują komfortową i stabilną jazdę. O bezpieczeństwo dbają dwa hamulce z systemem E-ABS oraz tylne światło LED. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz LCD, który przekazuje wszystkie istotne w trakcie jazdy informacje. Blaupunkt ESC808 waży 13,5 kg i posiada system szybkiego składania.

ModelBlaupunkt ESC808
Cena [zł]1799
Prędkość max [km/h]25
Zasięg max [km]20
Czas ładowania [h]2
Szerokość opon [cale]8,5
Waga [kg]13,5

Zalety

– wymienna bateria,

– krótki czas ładowania,

– duży zasięg,

– duża moc,

– 8,5 calowe koła,

– hamulce z E-ABS,

– tylne światło,

– wyświetlacz,

– system składania,

– podest z powłoką antypoślizgową.

Wady

– brak przedniego światła,

– brak amortyzacji,

– brak blokady antykradzieżowej.

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DO 2000 ZŁ

Frugal Cyber

Brak w magazynie
2499.00 

32 km 25 km/h 300 W

Frugal Cyber to wyjątkowy model miejski, który gwarantuje stabilną, wygodną i bezpieczną jazdę między blokami. Umożliwiają to między innymi 10-calowe opony oraz innowacyjne zabezpieczenie antykradzieżowe (kod PIN). Hulajnoga rozpędza się do 25 km/h, a pokonuje nawet 32 km po jednym ładowaniu! Model odpowiedni dla dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.

Innowacyjne rozwiązania

Frugal Cyber to jedna z wielu hulajnóg w ofercie tej marki i bez wątpienia jedna z najbardziej wyjątkowych. Na takie miano zasłużyła m.in. dzięki innowacyjnej blokadzie antykradzieżowej – aby uruchomić pojazd, należy najpierw wpisać poprawnie PIN na wyświetlaczu. W przypadku, gdy ktoś nieproszony spróbuje odjechać na naszej hulajnodze, włączy się blokada silnika, kół i głośny sygnał dźwiękowy.

Pełne wyposażenie

Również bogate oświetlenie w hulajnodze Frugal Cyber jest warte uwagi. Składa się ono nie tylko z przedniej lampy LED i tylnego światła hamowania, ale również z kierunkowskazów umieszczonych na rączkach kierownicy. To jednak nie koniec listy z wyposażeniem. Hulajnoga wyposażona została we wspomniany wcześniej wyświetlacz, dzwonek, tempomat i system składania z haczykiem blokującym złożony pojazd. Jakby tego było mało, koła w hulajnodze posiadają średnicę aż 10 cali, dzięki czemu Frugal Cyber dużo lepiej niż inne pojazdy swojej kategorii radzi sobie z nierówną nawierzchnią i przeszkodami. Jedynym drobnym minusem, a jednocześnie zaletą, jest duża waga hulajnogi, wynosząca aż 18 kg. Z jednej strony poprawia to stabilność jazdy, ale z drugiej utrudnia przenoszenie i przechowywanie pojazdu.

Doskonałe osiągi

Silnik w hulajnodze Cyber posiada 300 W mocy i pozwala osiągnąć prędkość 25 km/h. O efektywne zatrzymywanie dbają aż dwa hamulce tarczowe – przedni i tylny. Akumulator posiada pojemność aż 10,4 Ah, co jest rzadko spotykane w modelach tej klasy. Do jego naładowania potrzeba aż 6 godzin, ale wystarcza to na 32 km jazdy! Tak długą trasę możemy pokonać w każdych warunkach, ponieważ hulajnoga elektryczna Frugal Cyber posiada klasę wodoszczelności IPX6.

ModelFrugal Cyber
Cena [zł]1949
Prędkość max [km/h]25
Zasięg max [km]32
Czas ładowania [h]6
Szerokość opon [cale]10
Waga [kg]18

Zalety

– duża moc,

– pojemna bateria,

– duży zasięg,

– blokada antykradzieżowa,

– duże koła,

– światło przednie i tylne,

– kierunkowskazy,

– system składania z zaczepem,

– wyświetlacz,

– dzwonek,

– tempomat,

– klasa wodoszczelności IPX6.

Wady

– duża waga.

Xiaomi MiJa M365

Brak w magazynie
2399.00 

30 km 25 km/h 200 W

Xiaomi MiJia M365 rozpędza się do 25 km/h, a na pełnej baterii jest w stanie przejechać nawet 30 km bez przerwy. Jej nowoczesny wygląd zachwyca użytkowników, a wielofunkcyjna aplikacja daje pełną kontrolę nad pojazdem.

Zasięg 30 km

W hulajnodze Xiaomi MiJia M365 wykorzystany został bezszczotkowy silnik DC o mocy 250W, dzięki któremu można poruszać się nawet 25 km/h. Taka prędkość jest możliwa do osiągnięcia w trybie “zwykłym”. Drugi tryb – “eko” – ogranicza prędkość do 18 km/h. Umieszczona w podeście bateria LG potrzebuje 5 godzin do pełnego naładowania, ale pozwala nawet na 30 km ciągłej jazdy. Ponadto w modelu tym zastosowano technologię KERS, który pozwala na odzyskiwanie energii w trakcie hamowania.

Wygoda i bezpieczeństwo jazdy

System składania i waga 12,5 kg umożliwiają łatwe przenoszenie hulajnogi oraz bezproblemowe schowanie jej za szafą, pod biurkiem lub w bagażniku samochodu. Opony o szerokości 8,5 cali dobrze radzą sobie na chodnikach i innych nierównych nawierzchniach. O nasz komfort i bezpieczeństwo jazdy zadba też tryb nocny, który włącza lampkę LED z przodu hulajnogi oraz ciągłe, czerwone światło z tyłu.

Połączenie z aplikacją

Informacje o hulajnodze, takie jak aktualna prędkość czy stan baterii przekazywane są nam za pomocą aplikacji mobilnej na smartfona. Aplikacja pozwala nam również na kontrolę nad urządzeniem i wybór jednego z dwóch trybów jazdy. Na kierownicy znajduje się wprawdzie niewielki wyświetlacz, ale przedstawia on wyłącznie poziom baterii.

ModelXiaomi MiJa M365
Cena [zł]1849
Prędkość max [km/h]25
Zasięg max [km]30
Czas ładowania [h]5-6
Szerokość opon [cale]8,5
Waga [kg]12,5

Zalety

– duży zasięg,

– niewielka waga,

– aplikacja mobilna,

– dwa tryby jazdy.

Wady

– aż 5 godzin ładowania baterii,

– brak pełnego wyświetlacza,

– umieszczony nisko port ładowania.

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DO 2000 ZŁ

Razor E300S

Hulajnoga dla młodzieży

Firma Razor produkuje przede wszystkim hulajnogi elektryczne dedykowane dzieciom, jednak model E300S dedykowany jest młodzieży od 13 roku życia. Rozpędza się do 24 km/h, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na hulajnogę dla młodych użytkowników (zwykle max. to 16-18 km/h). Wykorzystany akumulator kwasowo-ołowiowy 24V pozwala na 40 min jazdy bez przerwy (ok. 16 km). Jest to stosunkowo mało, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo długi czas pełnego naładowania baterii, który wynosi aż 12 godzin. Model ten sprawdzi się więc w celach rekreacyjnych, ale jako środek transportu na co dzień – już niekoniecznie.

Praktyczne siedzisko

Hulajnogę Razor E300S cechuje wysoki komfort jazdy. Szeroki podest w kształcie deski surfingowej pozwala na podróżowanie w wygodnej pozycji, przodem do kierunku jazdy. Ponadto model ten posiada siedzisko, które w razie potrzeby można z łatwością założyć lub zdemontować. Podróżowanie na siedząco przyda się szczególnie po męczącym dniu. Chociaż siodełko można w razie potrzeby zdjąć, to nie mamy opcji złożenia hulajnogi do mniejszych rozmiarów. Jest to dość uciążliwe, szczególnie biorąc pod uwagę ciężar hulajnogi – wraz z siedziskiem wynosi aż 21 kg! Ma to na celu zapewnienie większej stabilności jazdy.

Szerokie opony

Szerokie, 10 calowe opony wraz z amortyzatorem bardzo dobrze radzą sobie z tłumieniem wstrząsów i umożliwiają jazdę nawet na bardzo nierównych nawierzchniach. Hulajnoga nie posiada zamontowanego oświetlenia, jednak szeroka kierownica umożliwia samodzielne założenie lampki, np. rowerowej.

ModelRazor E300 S
Cena [zł]1669
Prędkość max [km/h]24
Zasięg max [km]16
Czas ładowania [h]12
Szerokość opon [cale]10
Waga [kg]21

Zalety

– łatwe do założenia siedzisko,

– szeroki podest,

– duża prędkość jak na hulajnogę dla młodzieży,

– szerokie opony.

Wady

– duża waga,

– brak oświetlenia,

– niewielki zasięg,

– długi czas ładowania baterii.

Najważniejsze parametry hulajnogi elektrycznej do 2000 zł

  1. prędkość – większość modeli w tej cenie rozpędza się do 25 km/h; jest to wystarczająca prędkość do sprawnego przemieszczania się po mieście,
  2. zasięg – zależy od pojemności akumulatora i przeważnie w modelach do 2000 zł wynosi ok. 25 km, można jednak spotkać hulajnogi z dużo mniejszym lub dużo większym zasięgiem,
  3. czas ładowania – najbardziej zróżnicowany parametr; przeważnie wynosi ok. 8 godzin, jednak niektóre hulajnogi potrzebują tylko 2 godzin do pełnego naładowania baterii, a inne aż 12; niektóre akumulatory są wymienne;
  4. system składania – podstawa w urządzeniach tej ceny; pozwala na wygodne przenoszenie i transport pojazdu,
  5. ciężar – przeciętna waga hulajnogi wynosi ok. 12 kg; cięższe zapewniają lepszą stabilność, lżejsze dają wygodę użytkowania i przenoszenia,
  6. szerokość opon – im szersze opony tym lepsza amortyzacja wstrząsów i płynniejsza jazda; zwykle wynosi 8-10 cali,
  7. wyświetlacz – jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja hulajnoga posiadała wyświetlacz, musisz zwrócić na to uwagę przy wyborze modelu, bo nie wszystkie modele go mają (nawet te drogie),
  8. oświetlenie – większość modeli do 2000 zł posiada odpowiednie oświetlenie LED, które zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku,
  9. aplikacja – w tym przedziale cenowym bez większego problemu można znaleźć hulajnogi elektryczne, które łączą się z aplikacją w telefonie,
  10. komfort jazdy – w zależności od preferencji możemy zdecydować się na hulajnogę klasyczną z klasycznym podestem do jazdy bokiem, podestem rozkładanym do jazdy przodem lub z demontowalnym siedziskiem.

Podsumowanie

Hulajnogi elektryczne w danym przedziale cenowym posiadają zwykle zbliżone parametry oraz pewne cechy, których możemy się spodziewać. W przypadku modeli do 2000 zł większość z nich osiąga maksymalnie 25 km/h prędkości, a ich zasięg wynosi zwykle ok 20-25 km na jednym ładowaniu. Czas ponownego naładowania baterii wynosi przeważnie 5-6 godzin, choć możemy trafić na takie modele, którym wystarczą tylko 2 godziny oraz te, które będą potrzebować ich aż 12. W takiej cenie możemy też oczekiwać pewnych udogodnień, takich jak oświetlenie LED, aplikacja lub wyświetlacz, rozkładany podest albo siedzisko, które w razie potrzeby można zdemontować.

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł to zdecydowanie najczęściej wybierany pojazd elektryczny. Chociaż niektóre cechy hulajnóg w tej cenie się powtarzają, to wciąż panuje wśród nichspora różnorodność. Niektóre egzemplarze sprawdzają się głównie do jazdy rekreacyjnej, jednak bez problemu znajdziemy sporo modeli, które mogą stanowić pełnoprawny środek transportu na co dzień i stanowią dużą konkurencję dla samochodu czy komunikacji miejskiej.

Bibliografia:

1. Jerzy i Danuta Janczewscy. Zrównoważony rozwój z perspektywy mikromobilności. Dostęp online [http://bazekon.icm.edu.pl/bazekon/element/bwmeta1.element.ekon-element-000171593259] 13.06.2019 r.

2. Materiały marketingowe i techniczne firm: Frugal, Xiaomi, Razor, Airwheel.

Chcesz zobaczyć więcej?

Cykl artykułów „Dobór”

Artykuły publikowane w ramach cyklu „Dobór” można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Inne: Motus Scooty 10 Lite 2022 | sklep hulajnogi elektryczne | Vsett 8 zalety i wady | hulajnoga dla dorosłych 120 kg elektryczna | Frugal Dynamic Light żółta tempomat | hulajnogą po ulicy | Fiat F500-F55-2W recenzja | hulajnoga elektryczna 50 km na godzinę | Fiat 500 F500-F85R wady | Vsett 11+ bateria | Electricfeel | techlife x6 test | hulajnoga techlife x9 | Frugal Spirit czarna wady | Vsett 11+ aplikacja | Fiat F500-F55-2W ładowanie | hulajnoga elektryczna prędkość maksymalna | Techlife L5 zasięg | motus scooty 10 opinie | Vsett 10+ aplikacja |

One thought on “Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *