Hulajnogi elektryczne SXT

SXT to niemiecka firma, która od 2005 r. działa w sektorze sportowym. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pojazdów elektrycznych. Aktualnie ich oferta cechuje się dużą różnorodnością – znajdziemy w niej hulajnogi elektryczne, spalinowe, z homologacją oraz elektryczne skutery. Wśród hulajnóg elektrycznych znajdują się warianty z siedziskiem oraz bez niego, modele stworzone dla młodszych użytków, które nie rozwijają zbyt dużych prędkości oraz hulajnogi dla dorosłych, które potrafią przyspieszyć nawet do 40 km/h!

Hulajnogi elektryczne SXT – cechy


Zalety

  • bardzo duże prędkości (w zależności od modelu nawet 40 km/h),

  • duże zasięgi (nawet do 40 km),

  • szerokie koła (przeważnie 6-8 cali),

  • duża wytrzymałość (materiały wysokiej jakości).

Wady

  • duża waga hulajnóg (od 12 do 50 kg),
  • niewielki wybór kolorystyczny.

Silnik i prędkość


Cechą charakterystyczną dla hulajnóg elektrycznych firmy SXT jest bardzo duża moc silnika i osiągane w związku z tym duże prędkości. Większość modeli posiada silnik o mocy w okolicach 500 W, ale są modele jeszcze silniejsze. Największa hulajnoga SXT o bardzo trafnej nazwie “Monster” posiada silnik o mocy 2000 W i osiąga prędkość nawet do 50 km/h! Takie urządzenia służą nie tylko do zabawy, ale stanowią pełnoprawny środek transportu i ciekawą alternatywę dla samochodu lub komunikacji miejskiej. Oferta SXT może pochwalić się jednak dużą różnorodnością i znajdziemy w niej również małe modele o niedużej prędkości, takie jak SXT 100, przeznaczone do użytku nawet przez dzieci.

Zasięg i ładowanie


Dystans, jaki może pokonać hulajnoga na jednym ładowaniu różni się w zależności od modelu. Najmniejszy SXT100 jest w stanie przebyć max 8 km, ale większość posiada zasięg 30-40 km. Pomimo tak dużych osiągów i sporych prędkości, czas pełnego naładowania baterii jest niewiarygodnie krótki i przeważnie wynosi ok. 2 do 4 godzin. Część modeli, np. SXT Monster, posiada wyjmowane, wymienne baterie, dzięki którym nie tylko nie trzeba czekać na naładowanie baterii, ale również nie trzeba brać ze sobą całej hulajnogi, aby ją podładować. Docenią to wszystkie osoby, które mieszkają w bloku bez windy.

Komfort i bezpieczeństwo


Hulajnogi SXT tworzone są z myślą nie tylko o osiągach, ale również komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Ze względu na sporą wagę większości modeli, akumulatory zostały przystosowane do wyjmowania, a kierownice do składania (również same rączki). Dzięki temu przenoszenie nawet ciężkiej hulajnogi jest mniej problematyczne. Przy rączce od kierownicy znajduje się wskaźnik poziomu naładowania akumulatora (full, half, empty), dzięki czemu nigdy nie zaskoczy nas nagłe rozładowanie baterii, a wmontowany tempomat wskazuje aktualną prędkość, z jaką się poruszamy. Dzięki odpowiedniej budowie i szerokim oponom, większość modeli SXT doskonale radzi sobie na nierównym terenie i wzniesieniach. Zarówno z przodu, jak i z tyłu hulajnogi umieszczone jest oświetlenie LED, tak, aby podróżowanie było bezpieczne także nocą, a większe modele posiadają dodatkowo lusterka zamontowane na kierownicy. Dla osób, które cenią sobie maksymalny komfort jazdy, stworzono modele z możliwością dołączenia siedziska.

Hulajnogi terenowe


Firma SXT posiada w swojej ofercie wiele modeli, które doskonale radzą sobie w terenie. Zapewniają to szerokie opony, aerodynamiczny kształt hulajnogi, duża moc silnika i możliwość zamontowania siodełka. Dzięki temu nie straszne im nawet najbardziej nierówne podłoże, a nawet pochylenie terenu. Hulajnogi elektryczne, takie jak SXT Monster, doskonale poradzą sobie nawet na najbardziej nierównym podłożu, a nawet nachyleniu terenu.

Wygląd


Producent zadbał również o to, żeby jego produkty należycie się prezentowały. Hulajnogi elektryczne SXT cechuje równocześnie sportowy i minimalistyczny design, który sprawdzi się nawet w połączeniu z eleganckim ubraniem. Większość modeli występuje w kolorze białym lub czarnym, ale te o mniejszym zasięgu, przeznaczone również dla młodszych użytkowników, można dostać w barwie niebieskiej lub różowej.

SXT NEO


Hulajnoga elektryczna SXT NEO waży zaledwie 9,7 kg, co czyni ją najlżejszą hulajnogą elektryczną tego producenta oraz na rynku w ogóle. Dzięki temu nie stanowi żadnego problemu podczas przenoszenia. W połączeniu z tylnym zawieszeniem i 6 calowymi oponami, otrzymujemy gwarancję lekkiej, przyjemnej i cichej jazdy. Pomimo niewielkiej wagi model ten rozpędza się nawet do 25 km/h. Aktualną prędkość wskazuje nam wyświetlacz LCD z tempomatem. W trakcie poruszania się na hulajnodze korzystamy z niewielkiej manetki przyspieszenia oraz dźwigni hamulca, umieszczonych na kierownicy. Na pełnej baterii możemy przejechać nawet 25 km, a czas jej ponownego naładowania wynosi od 3 do 5 godzin. Zarówno z przodu i z tyłu pojazdu zainstalowano, które zapewni nam bezpieczeństwo w trakcie nocnych przejażdżek. Hulajnoga elektryczna SXT NEO to świetny wybór dla osób, które szukają lekkiego, zwinnego i szybkiego środka transportu, dzięki któremu przemieszczanie się będzie przyjemne i ekologiczne.

Czytaj więcej

Nie znaleziono produktów, których szukasz.