Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking

Frugal biały i czarny

Kupując hulajnogę elektryczną zdecydowana większość osób decyduje się na pojazd w cenie 1000-2000 zł. Po pierwsze dlatego, że to właśnie ten przedział cenowy oferuje największy wybór. Po drugie, przeciętne parametry hulajnogi w tym przedziale odpowiadają zdecydowanej większości użytkowników. Czy jest więc nad czym się zastanawiać? Na czym polegają różnice między poszczególnymi modelami i na ile są istotne? Czy jest coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru hulajnogi elektrycznej do 2000 zł? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

SPRAWDŹ HULAJNOGI do 2000 zł

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking

Frugal Passion

Brak w magazynie
Cena: 1878.99 

25 km 25 km/h 250 W

Hulajnoga Frugal Passion to flagowy produkt tej marki. Rozpędza się do 25 km/h, a na jednym ładowaniu baterii jest w stanie przejechać nawet 25 km. Czas pełnego ładowania akumulatora wynosi 6 godzin. Połączenie z aplikacją mobilną pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem oraz zmianę koloru podświetlenia podestu.

Trzy tryby jazdy z praktycznym tempomatem

Model Passion to flagowy produkt marki Frugal. Dzięki silnikowi o mocy 250W rozpędza się do 25 km/h. Trzy tryby jazdy i praktyczny tempomat pozwalają na lepszą kontrolę nad prędkością jazdy. Zastosowany akumulator litowo-jonowy 7.5 Ah pozwala na 25 km ciągłej jazdy, a do pełnego naładowania potrzebuje tylko 5-6 godzin. Hulajnoga wyposażona jest w opcję kick-to-start, która pozwala na rozpoczęcie jazdy dopiero po odepchnięciu się od podłoża. Zapobiega to niechcianym startom i przeciążeniom silnika.

Lekka i poręczna

Hulajnoga elektryczna Frugal Passion należy do bardzo wygodnych w użytkowaniu. Jej niewielka waga (12,5 kg) i system szybkiego składania pozwalają zabrać ją ze sobą dosłownie wszędzie, a nawet schować w bagażniku samochodu. Amortyzator i ponad 8 calowe koła dobrze amortyzują wstrząsy podczas jazdy a przednie oświetlenie LED, tylne światło stop i sygnał dźwiękowy zapewniają bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Wyświetlacz i aplikacja

Wszystkie potrzebne informacje na temat prędkości jazdy czy stanu naładowania baterii przedstawia przejrzysty wyświetlacz. Ponadto użytkownik ma możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej, która daje dostęp do informacji o hulajnodze i pozwala na jej personalizację poprzez zmianę koloru podświetlenia podestu.

Model Frugal Passion
Cena [zł] 1878,99
Prędkość max [km/h] 25
Zasięg max [km] 25
Czas ładowania [h] 5-6
Szerokość opon [cale] 8,5
Waga [kg] 12,5

Zalety

– niewielka waga, – aplikacja mobilna, – trzy tryby jazdy, – podświetlany podest, – sygnał dźwiękowy, – wyświetlacz.

Wady

– aż 6 godzin ładowania baterii.

Xiaomi MiJa M365

Promocja!
Cena: 1799.00  1649.00 

30 km 25 km/h 250 W

Xiaomi MiJia M365 rozpędza się do 25 km/h, a na pełnej baterii jest w stanie przejechać nawet 30 km bez przerwy. Jej nowoczesny wygląd zachwyca użytkowników, a wielofunkcyjna aplikacja daje pełną kontrolę nad pojazdem.

Zasięg 30 km

W hulajnodze Xiaomi MiJia M365 wykorzystany został bezszczotkowy silnik DC o mocy 250W, dzięki któremu można poruszać się nawet 25 km/h. Taka prędkość jest możliwa do osiągnięcia w trybie “zwykłym”. Drugi tryb – “eko” – ogranicza prędkość do 18 km/h. Umieszczona w podeście bateria LG potrzebuje 5 godzin do pełnego naładowania, ale pozwala nawet na 30 km ciągłej jazdy. Ponadto w modelu tym zastosowano technologię KERS, który pozwala na odzyskiwanie energii w trakcie hamowania.

Wygoda i bezpieczeństwo jazdy

System składania i waga 12,5 kg umożliwiają łatwe przenoszenie hulajnogi oraz bezproblemowe schowanie jej za szafą, pod biurkiem lub w bagażniku samochodu. Opony o szerokości 8,5 cali dobrze radzą sobie na chodnikach i innych nierównych nawierzchniach. O nasz komfort i bezpieczeństwo jazdy zadba też tryb nocny, który włącza lampkę LED z przodu hulajnogi oraz ciągłe, czerwone światło z tyłu.

Połączenie z aplikacją

Informacje o hulajnodze, takie jak aktualna prędkość czy stan baterii przekazywane są nam za pomocą aplikacji mobilnej na smartfona. Aplikacja pozwala nam również na kontrolę nad urządzeniem i wybór jednego z dwóch trybów jazdy. Na kierownicy znajduje się wprawdzie niewielki wyświetlacz, ale przedstawia on wyłącznie poziom baterii.

Model Xiaomi MiJa M365
Cena [zł] 1849
Prędkość max [km/h] 25
Zasięg max [km] 30
Czas ładowania [h] 5-6
Szerokość opon [cale] 8,5
Waga [kg] 12,5

Zalety

– duży zasięg, – niewielka waga, – aplikacja mobilna, – dwa tryby jazdy.

Wady

– aż 5 godzin ładowania baterii, – brak pełnego wyświetlacza, – umieszczony nisko port ładowania.

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DO 2000 ZŁ

Razor E300S

Promocja!
Cena: 1699.00  1199.00 

16 km 24 km/h 250 W

Hulajnoga Razor E300S to model dedykowany młodzieży od 13 roku życia. Rozpędza się do 24 km/h i gwarantuje nawet do 40 min nieprzerwanej jazdy. Szeroki podest i wygodne siedzisko pozwalają na komfortową jazdę według własnych preferencji. Sportowa stylistyka hulajnogi przypadnie do gustu wszystkim młodym użytkownikom.

Hulajnoga dla młodzieży

Firma Razor produkuje przede wszystkim hulajnogi elektryczne dedykowane dzieciom, jednak model E300S dedykowany jest młodzieży od 13 roku życia. Rozpędza się do 24 km/h, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na hulajnogę dla młodych użytkowników (zwykle max. to 16-18 km/h). Wykorzystany akumulator kwasowo-ołowiowy 24V pozwala na 40 min jazdy bez przerwy (ok. 16 km). Jest to stosunkowo mało, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo długi czas pełnego naładowania baterii, który wynosi aż 12 godzin. Model ten sprawdzi się więc w celach rekreacyjnych, ale jako środek transportu na co dzień – już niekoniecznie.

Praktyczne siedzisko

Hulajnogę Razor E300S cechuje wysoki komfort jazdy. Szeroki podest w kształcie deski surfingowej pozwala na podróżowanie w wygodnej pozycji, przodem do kierunku jazdy. Ponadto model ten posiada siedzisko, które w razie potrzeby można z łatwością założyć lub zdemontować. Podróżowanie na siedząco przyda się szczególnie po męczącym dniu. Chociaż siodełko można w razie potrzeby zdjąć, to nie mamy opcji złożenia hulajnogi do mniejszych rozmiarów. Jest to dość uciążliwe, szczególnie biorąc pod uwagę ciężar hulajnogi – wraz z siedziskiem wynosi aż 21 kg! Ma to na celu zapewnienie większej stabilności jazdy.

Szerokie opony

Szerokie, 10 calowe opony wraz z amortyzatorem bardzo dobrze radzą sobie z tłumieniem wstrząsów i umożliwiają jazdę nawet na bardzo nierównych nawierzchniach. Hulajnoga nie posiada zamontowanego oświetlenia, jednak szeroka kierownica umożliwia samodzielne założenie lampki, np. rowerowej.

Model Razor E300 S
Cena [zł] 1669
Prędkość max [km/h] 24
Zasięg max [km] 16
Czas ładowania [h] 12
Szerokość opon [cale] 10
Waga [kg] 21

Zalety

– łatwe do założenia siedzisko, – szeroki podest, – duża prędkość jak na hulajnogę dla młodzieży, – szerokie opony.

Wady

– duża waga, – brak oświetlenia, – niewielki zasięg, – długi czas ładowania baterii.

Airwheel Z3

Mocny silnik

Hulajnoga elektryczna Airwheel Z3 posiada wbudowany silnik o mocy 350W, który pozwala rozpędzić się do 25 km/h i pokonać niewielkie wzniesienia do 15 stopni. Jej mocną stroną jest akumulator litowo-jonowy 162,8 Wh, ponieważ potrzebuje tylko 2 godzin do pełnego naładowania i pozwala przy tym na 20 km jazdy bez przerwy. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako środek transportu na co dzień, np. alternatywa dla samochodu w drodze do pracy. Jakby tego było mało, akumulator ten jest wymienny. Dzięki temu pustą baterię możemy zastąpić inną, pełną, a żeby ją podładować nie musimy zabierać ze sobą całej hulajnogi. Docenią to szczególnie osoby mieszkające w niewielkim bloku bez windy.

Rozkładany podest

Airwheel Z3 przystosowany jest do użytku w temperaturach od -10C do +40C, więc korzystać z niej możemy przez większą część roku. Po skończonej przejażdżce bez problemu złożymy ją do niewielkich rozmiarów i weźmiemy ze sobą do autobusu lub schowamy pod biurkiem w pracy. Ponadto hulajnoga ta jest nieco lżejsza niż przeciętnie – waży tylko 11,6 kg. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania hulajnogi, została ona wyposażona w rozkładany podest, który pozwala przyjąć wygodną pozycję przodem do kierunku jazdy.

Aplikacja mobilna

Hulajnoga elektryczna Airwheel Z3 nie posiada wyświetlacza, jednak rekompensuje to możliwość połączenia z aplikacją mobilną, która przedstawia wszystkie potrzebne informacje dotyczące hulajnogi, stanu baterii czy przebytej trasy.

Model Airwheel Z3
Cena [zł] 1499
Prędkość max [km/h] 25
Zasięg max [km] 20
Czas ładowania [h] 2
Szerokość opon [cale] 8
Waga [kg] 11,6

Zalety

– bardzo lekka, – rozkładany podest, – aplikacja mobilna, – mocny silnik, – krótki czas ładowania (2 godziny), – wymienny akumulator.

Wady

– brak wyświetlacza, – brak oświetlenia.

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DO 2000 ZŁ

Frugal Basic

Siedzisko dla komfortu i bezpieczeństwa

Frugal Basic to podstawowy model hulajnogi elektrycznej, dostępny w dwóch wariantach: z siedziskiem oraz bez niego. 300W silnik pozwala jej osiągnąć prędkość 18 km/h – jest to niewiele jak na hulajnogę z tego przedziału cenowego, ale wynika to między innymi z dużej wagi hulajnogi (23,8 kg), która ma zapewnić stabilność i bezpieczeństwo jazdy. Te dwie cechy można odbierać jako wadę – ciężka hulajnoga jest mniej poręczna a jej prędkość jest ograniczona – lub jako zaletę, ponieważ model ten, szczególnie w wersji z siedziskiem, doskonale nadaje się do wykorzystania przez dzieci lub osoby starsze. Przenoszenie ułatwia możliwość złożenia hulajnogi oraz zdemontowania siedziska.

Model rekreacyjny

Wykorzystany w modelu Basic akumulator pozwala na 15 km jazdy bez przerwy, a jego ponowne naładowanie trwa ok. 5-6 godzin. Jest to całkiem dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę wagę pojazdu, jednak z takim zasięgiem i czasem ładowania hulajnoga sprawdzi się tylko na niewielkich dystansach lub w celach rekreacyjnych.

Na miejski chodnik i leśną ścieżkę

Hulajnoga elektryczna Frugal Basic została stworzona z myślą o wysokim komforcie jazdy. Dlatego poza dodatkowym siedziskiem została wyposażona również w amortyzator i szerokie, 10 calowego opony, które pozwolą na poruszanie się po nierównej nawierzchni, nawet takiej jak polna lub leśna ścieżka. O bezpieczeństwo w mieście zadba też między innymi sygnał dźwiękowy w postaci klaksonu.

Model Frugal Basic z siedziskiem
Cena [zł] 1369
Prędkość max [km/h] 18
Zasięg max [km] 15
Czas ładowania [h] 6-8
Szerokość opon [cale] 10
Waga [kg] 23,8

Zalety

– łatwe w montażu siedzisko, – duży podest, – szerokie opony, – sygnał dźwiękowy (klakson).

Wady

– duża waga pojazdu, – mała prędkość maksymalna, – niewielki zasięg, – aż 5-6 godzin ładowania baterii.

Najważniejsze parametry hulajnogi elektrycznej do 2000 zł

  1. prędkość – większość modeli w tej cenie rozpędza się do 25 km/h; jest to wystarczająca prędkość do sprawnego przemieszczania się po mieście,
  2. zasięg – zależy od pojemności akumulatora i przeważnie w modelach do 2000 zł wynosi ok. 25 km, można jednak spotkać hulajnogi z dużo mniejszym lub dużo większym zasięgiem,
  3. czas ładowania – najbardziej zróżnicowany parametr; przeważnie wynosi ok. 8 godzin, jednak niektóre hulajnogi potrzebują tylko 2 godzin do pełnego naładowania baterii, a inne aż 12; niektóre akumulatory są wymienne;
  4. system składania – podstawa w urządzeniach tej ceny; pozwala na wygodne przenoszenie i transport pojazdu,
  5. ciężar – przeciętna waga hulajnogi wynosi ok. 12 kg; cięższe zapewniają lepszą stabilność, lżejsze dają wygodę użytkowania i przenoszenia,
  6. szerokość opon – im szersze opony tym lepsza amortyzacja wstrząsów i płynniejsza jazda; zwykle wynosi 8-10 cali,
  7. wyświetlacz – jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja hulajnoga posiadała wyświetlacz, musisz zwrócić na to uwagę przy wyborze modelu, bo nie wszystkie modele go mają (nawet te drogie),
  8. oświetlenie – większość modeli do 2000 zł posiada odpowiednie oświetlenie LED, które zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku,
  9. aplikacja – w tym przedziale cenowym bez większego problemu można znaleźć hulajnogi elektryczne, które łączą się z aplikacją w telefonie,
  10. komfort jazdy – w zależności od preferencji możemy zdecydować się na hulajnogę klasyczną z klasycznym podestem do jazdy bokiem, podestem rozkładanym do jazdy przodem lub z demontowalnym siedziskiem.

Podsumowanie

Hulajnogi elektryczne w danym przedziale cenowym posiadają zwykle zbliżone parametry oraz pewne cechy, których możemy się spodziewać. W przypadku modeli do 2000 zł większość z nich osiąga maksymalnie 25 km/h prędkości, a ich zasięg wynosi zwykle ok 20-25 km na jednym ładowaniu. Czas ponownego naładowania baterii wynosi przeważnie 5-6 godzin, choć możemy trafić na takie modele, którym wystarczą tylko 2 godziny oraz te, które będą potrzebować ich aż 12. W takiej cenie możemy też oczekiwać pewnych udogodnień, takich jak oświetlenie LED, aplikacja lub wyświetlacz, rozkładany podest albo siedzisko, które w razie potrzeby można zdemontować.

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł to zdecydowanie najczęściej wybierany pojazd elektryczny. Chociaż niektóre cechy hulajnóg w tej cenie się powtarzają, to wciąż panuje wśród nichspora różnorodność. Niektóre egzemplarze sprawdzają się głównie do jazdy rekreacyjnej, jednak bez problemu znajdziemy sporo modeli, które mogą stanowić pełnoprawny środek transportu na co dzień i stanowią dużą konkurencję dla samochodu czy komunikacji miejskiej.

Chcesz zobaczyć więcej?

Cykl artykułów „Dobór”

Artykuły publikowane w ramach cyklu „Dobór” można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Inne: hulajnogi dla dzieci, hulajnogi elektryczne sklep, jaką hulajnogę kupić, hulajnoga z siedzeniem elektryczna, hulajnoga elektryczna mała, sklep z hulajnogami elektrycznymi, hulajnogi elektryczne z siedzeniem, hulajnoga 4swiss opinie, razor e300s cena, xiaomi mijia m365 pro, hulajnoga elektryczna razor e300, techlife x2 opinie, hulajnoga x7, hulajnoga xiaomi mijia, hulajnoga z wymienną baterią

One thought on “Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *